EK KAZANÇ SAĞLAYAN İŞLER-1


Şimdi evinizden bir ek amel gerçekleştirmeniz için en iyi zaman. Uçları birleştirmek ya da kendi tutkunuzun ardından gitmek veya her ikisini de yapmak.İşte Uzmanların ek kazanç sağlamanız için 50 pratik ve ucuz amel fikri.


1-Antika ve koleksiyon uğraşıı : Eşyalarınızı iyi tanıyor musunuz ? eğer öyleyse, bu sizin için hasılat sağlamak için şahane bir fırsat olabilir. EBay gibi ticaret siteleri, sizin hedef pazarlarınıza daha fazla daha hızlı erişmenize yardımcı olmaktadırlar. Thesimpledollar.com Blog`unun sahibi Trent Hamm kendisinin de süresinde cinsli kart koleksiyonları ve video oyunlarından iyi hasılat elde ettiğini belirtiyor.

2 Bebek bakıcılığı : şayet boş akşamlarınız varsa, dışarı çıkmak isteyen ebeveynlere muavin olarak azıcık ek nakit sahibi olabilirsiniz.

3 Oda Kahvaltı : Fazladan bir odanız mi mevcut ? Turistlerin ya da öğrencilerin sık bulunduğu bir yerlerde mi yaşıyorsunuz ? Ancak unutmayın ki bu amel için iyi bir tasarlama ve lüzumlu sağlık/güvenlik sertifikalarına da sahip olmanız gerekecek.

4 Bisküvi ve Tatlı yapımı : konut yapımı bisküviler ve şekerlemeler olabildiğince yüksek talep gören mamullerdir. Pişirin, paketleyin ve mahalli bir hediyelik mağazada satışa çıkartın. Bulunduğunuz bölgedeki insanların bu ürünlerinizi pek fazla değişik erek için aldığını göreceksiniz.

5 Pasta yapımı ve süslemesi : şayet bir şeyler pişirmeyi seviyorsanız ve sanat zevkine sahipseniz , pasta süslemesi sizin için olabildiğince zevkli ve kazançlı bir işe dönüşebilir. Bu amel evinden uygulayarak olabildiğince iyi paralar kazanan konut hanımları mevcut.

6 Vasıta üzerinden satış : İngilterede insanların toplanıp otomobillerinin bagajlarında getirdikleri eşyaları satışına ` car boot sale` denilmektedir. Bu ek nakit kazanmanız için müsait bir yol olabilir. Özellikle belirli malları satmayı, bir mahsul üzerinde uzmanlaşmayı düşünün. Bu biçimde müşterileriniz için o mahsul dalında deneyimli şahıs olarak tanımlanacak ve bu ürüne gereksinim duyduklarında doğrudan size geleceklerdir. Bu biçimde mahsul fiyatlarınızı da arzu ettiğiniz biçimde artırma imkanı bulabilirsiniz.

7 Vasıta temizleme ve vale servisi : Detaylı bir nazar açınız mevcut ise ve yaptığınız işi sıfır hata ile yapmak her vakit hedefiniz ise, bu amel size mükemmel uyabilir. Pek fazla insan bu hizmet karşılığında nakit ödemeye hazırdır.

8 Catering hizmeti : Catering hizmeti için bir takım resmi şartlar fazla detaylı aranmamaktadır. Bu amel de mühim olan lezzetli aş üretmek ve bunu arzulanan yere vaktinde ulaştırmaktır. Bunun yanısıra, bir takım organizasyonel aşamaları da takip etmeniz gerekecektir.

9 Nüfus dağılımı : İngilterede her on yılda bir nüfus sayımı yapılmakta ve bu doğrultuda semtlerdeki amel ve eleman arayanlar buluşturulmaya çalışılmakta. Ayrıntılı haber için censusjobs.co.uk.

10 Çocuk Bakımı : Çocuk bakımı ile iyi bir kazanç elde etmek mümkün. Ancak bu işi yapabilmek için sadece kendi çocuğunuzu değil bütün çocukları sevmeniz, onlarla uğraşmak için sınırsız bir enerjiye ve sabıra sahip olmanız gerekiyor. Ancak çocuk bakımını gündelik iki saatten çok ve çocuğun kendi evinde değil de değişik bir lokasyonda gerçekleştirmeniz gerekiyorsa, bununla alakalı şart olan meşru izinleri araştırmanız ve yerine getirmeniz gerekmektedir. Lüzumlu güvenlik, medikal ve sabıka sicil kontrollerinin yapılması gerekecektir. Dadılar bu işi çocuğun kendi evinde yerine getirmekte olduklarından, işlemleri azıcık daha kolaydır. Lüzumlu meşru düzenlemeleri yerine getirmezseniz, kendinizi bir anda mahkeme karşısında dahi bulmanız laf konusu olabilir.

You Might Also Like

0 yorum