EK KAZANÇ SAĞLAYAN İŞLER-3


 18 Garaj/Bahçe satışı : Yurtdışında olabildiğince yaygın olan bu amel fikrinde ,bazı bireyler edebiyat her haftasonu evlerinde bir garaj satışı düzenleyerek ek kazanç sağlayabiliyorlar. Hatta onları duzenli olarak her haftasonu alışveriş için ziyaret eden müşterileri dahi bulunuyor. Ayrıca bireyler komşularının ve arkadaşlarının malzemelerini de kendi garaj/bahçe satışlarında satışa çıkartabiliyorlar. Malları satışa çıkartılan bireyler ise, ellerindeki ise yaramaz eşyalardan kurtuldukları hem de azıcık nakit kazandıkları için bu durumdan olabildiğince memnunlar.

19 Bahçıvanlık Hizmeti : Bu amel için talep bulunduğu müddetçe işiniz amade demektir. Işi basite indirgeyin, kimi bireyler kendi sebzelerini yetiştirmek ya da kendi çiçek bahçelerine sahip olabilmek karşılığında nakit ödemeye hazırlar. Böylece kendi ultra taze ürünlerine , çok gayret harcamadan sahip olabilmek istiyorlar.

20 Kutlama kartları Hazırlamak : şayet birşeyler yapmayı, üretmeyi seven bir şahıs iseniz, sebep kendi ellerinizle kutlama kartı hazırlamayı denemiyorsunuz ? mahalli bir mağaza sahibinden en fazla talep gören kart çeşitlerini öğrenin ve bunu kendi tarzınız doğrultusunda geliştirin. Daha sonra ailenize, dostlarınıza ve mahalli amel sahiplerine hazırladığınız kartları satmayı deneyin. Malzeme maliyetlerini ve ne kadar vakit harcadığınızı gözönünde bulundurarak fiyatlandırma yapmayı unutmayın. Böyle düşük ücretli ürünlerin üretiminde atık malzemelerin bedeli nihayet derece mühim olacaktır.

21 Elinden her amel gelen amale : Alet çantasını kullanmayı iyi biliyor musunuz? Çevrenizdeki insanların küçük tamirat işleri, ufak çapta onarımlar, misalen duvara raf montajının yapılması, mobilya kurulumu gibi işlemlerde size arayabileceklerini bilmelerini sağlayın. Ne kadar ufak işler için dahi sizden hizmet almak isteyeceklerini ve karşılığında ödeme yapacaklarını görünce şaşıracaksınız.

22 Yabancı öğrencileri ağırlayın ve öğretin : Yabancı öğrenciler genelde bir kaç aydan çok kalmazlar, dolayısı ile siz onlardan sıkılmaya başlamadan gitmiş olurlar. Bu çok bir rahatsızlık duymadan odanızı kiraya vermenin belki de en iyi yollarından bir tanesidir. Genelde oda + kahvaltı halinde konaklamak isterler ancak bazen akşam yemeği de vermeniz gerekebilir. Yakınınızdaki İngilizce kursları ile temasa geçerek, yabancı öğrencilere kiralamak için bir odanız olduğunu bildirin. Nerede yaşadığınıza bağlı olarak kazancınız da artacaktır.

23 Konut Temizliği : Bu sizin başta yalnızca başınıza işinizi başlatıp daha sonra belki de bir konut temizlik firması kurabileceğiniz, hatta kendi işinizin patron olarak bir ekibi yönetebileceğiniz bir meslektir.

24 Ütü ve Çamaşır Hizmeti : para sıkıntısının çekildiği günümüz koşullarında dahi insanlar ütü yapmaktan nefret ediyorlar ve bu işi bir başkasına yaptırma karşılığında ödeme yapmaya hazırlar. Kendi firmanızı kurabileceğiniz gibi , bu amel kolunda hizmet veren değişik firmaların franchise yolu ile şubesini açmayı da deneyebilirsiniz. Rekabeti iyi analiz edin, rakiplerinizin ne kadar ücret aldıklarını ve maliyeti ne kadar kırdıklarını öğrenin. Gram, parça veya saat başına hizmet vermeniz mümkün. Çalıştığınız bölgeye göre yapacağınız fiyatlandırma da değişecektir.

You Might Also Like

0 yorum