EK KAZANÇ SAĞLAYAN İŞLER-536 Evcil hayvan Bakıcılığı/ Gezdirme : Eğer açık havada bulunmayı ve hayvanları seviyorsanız, köpek gezdirmek belki de tam size göre bir iştir. Bir seferde ikiden fazla köpek gezdirmeniz mümkün. Hizmetleriniz arasına evcil hayvan bakımını da ekleyebilirsiniz. Bu iş için herhangi bir sağlık veya sorumluluk sigortası yaptırmanız gerekip gerekmediğini de araştırmayı ihmal etmeyin.
37 Online Başvuru Uzmanı : Kendi email adres rehberinizden para kazanmanız mümkün. Pek çok firma size arkadaşlarınızı müşteri yapmanız karşılığında ödeme yapmaya hazırdır. refermehappy.com adresinden bu konu hakkında bilgi edinebilirsiniz. Bu online eşleşme servisi ile Sky, Virgin Media ve First Direct gibi bazı firmalardan bonuslar kazanmanız mümkün.
38 Mallarınızı Kiraya verin : Bir alanı kiraya vermek hala en kârlı yol olsa bile mallarınızı da kiraya vererek para kazanmanız mümkün. Yurtdışında parkatmyhouse.com gibi sitelerde park alanınızı , rentnotbuy.co.uk ve Zilok sitelerinden ise her türlü ürününüzü kiraya vermeniz mümkün. Su anda her ne kadar talepten çok arz edilen malzeme olsa da yine de denemeye değer.
39 Zaman şeritleri : Pekala bu tam anlamıyla bir iş fikri değil ancak sliversoftime.com sitesi biraz boş zamanı olan kişileri ve yapılacak işi olanları buluşturarak ek iş imkanı sağlamakta. Siteye kaydolup, boş zamanlarınızı takvime ekleyin. Bunlar yerel acentalara iletiliyor ve buradan da part time iş verenlere ulaştırılıyor.
40 Kişisel bir blog`da reklam alanlarını pazarlamak : Bu başlangıçta size çok para kazandırmasa da , iyi bir kazanç imkanına dönüşme potansiyeline sahip bir iştir. Kendi blog`unuzu kurun( bunu ücretsiz olarak blogger.com üzerinden yapabilirsiniz) . Blogunuzu fotoğraflar, videolar ve dikkat çekici diğer şeyler ile doldurun. Google Adsense ile otomatik olarak reklamları alıp, her tıkladığınızda para kazanmaya başlayabilirsiniz . Amazonun ilgili programı aracılığı ile kitap yorumları yaparak, para kazanmanız da mümkün
41 Albüm hazırlamak : Pek çok kişi güzel albümlere sahip olmayı hayal eder. Bunu yapmak için pek çok malzeme toplar ancak onları bir araya getirmek ve bir albüm yapmak için bir türlü gereken zamanı bulamaz. işte siz bu durumda devreye girebilirsiniz, onları fikirlerini , topladıkları malzemeleri alıp, onlar için bir albüm hazırlayabilirsiniz,
42 Kayıp Bagaj Satışı : Hava alanlarında unutulmuş , bırakılmış ve sahibi bulunamayan eşyalar çoğu zaman açık artırma yolu ile satışa çıkartılmaktadır. Siz de kapalı ve içinde ne olduğu bilinmeyen bagajlar için teklif verebilir ve içinden çıkan ürünleri internet üzerinde (ebay) satışa çıkartarak , kar elde edebilirsiniz.
43 Çeviri Yapmak : İkinci bir dile hakimseniz, yurt dışına açılmayı düşünen firmalar için çeviri hizmeti sağlayabilirsiniz. Ancak unutmayın ki bu son derece ciddi bir iştir ve gerekiyorsa yetkili kurumlardan akreditasyon almanız gerekebilir. Ayrıca mali mesuliyet sigortası yaptırmanız da gerekecektir. Kamu hizmeti verebilmeniz için, bir diplomaya sahip olmanız ve gerekli kuruluşlardan izin ve sertifikaları alarak, onaylı çevirmen haline gelmeniz gerekecektir. Yurtdışında hizmet veren lingo24.com ve language123.com sitelerine kayıt olarak işinize başlayabilirsiniz
44 `Çirkin Modellik` : Eğer `farklı` bir görüntüye sahipseniz, reklamlarda, fotoğraf çekimlerinde yer alarak ek kazanç elde edebilirsiniz. Farklı dövmelere, piercing`e sahip veya son derece ilginç yüz şekli olan kişiler bu yol ile kazanç elde edebiliyorlar, Bunun için modellik ajansları ile görüşebilirsiniz.
45 Sebze yetiştiriciliği : Eğer zamanınız ve uygun bir bahçeniz varsa, ellerinizde hünerli ise, sebze yetiştirip bunları yerel manavlara satarak ya da pazarlarda tezgah açarak ek kazanç elde edebilirsiniz. Özellikle ürünlerinizin bol olacağı yaz ayları, sizler için kazançlı geçecektir.
46 Sanal Asistan : Son derece yoğun çalışan profesyoneller, maillerini kontrol edecek ve cevaplayacak, işlem listesini organize edecek, takvim ve ajandalarını güncel tutacak kişilere ihtiyaç duymaktadırlar. Bu hizmeti evinizden, iyi bir bilgisayar ve internet bağlantısı ile yapabilirsiniz.

You Might Also Like

0 yorum