MAKALE YAZARAK AYDA 2000 TL PARA KAZAN


Neredeyse her iki bireyden birinin interneti kullandığı,  hatta bu yazıyı okurken faydalandığınız internetin nereden geldiğini , nasıl vücut bularak oluştuğunu hiç düşündünüz mü ? İnterneti hergün kullanıyoruz hatta elimizden düşürmüyoruz fakat çoğumuz internet ağı hakkında bilgi sahibi değiliz. 

İnternet ağı , büyük çoğunluğu fiber optik denilen kablolardan oluşmuş komplike bir molekülü anımsatıyor. Genel olarak bu komplike ağın okyanus altında var olması ise oldukça ilgi çekici değil mi?. İnternet sayesinde erişmek istediğimiz yada erişilmesine olanak sağladığımız her türlü  bilgi milisayine kadar kısa sürelerde ağda dolaşıma çıkıyor ve bizlere ulaşıyor. Dolaşımı tamamen bitirmesi ise yine milisaniyeyi geçmiyor. Eski usül telgraf , mektup hatta günümüzde sms e kıyasla bambaşka bir kapı aralayan internet elbette bu paylaşımı kendiliğinden oluşturmuyor..

İğneden ipliğe, yemeğin kaç dakika pişeceğine kadar , arabanın modeline, beldeki doktorunuzdan bilgi alarak ağrıya neyin iyi geleceğine, sinema,tiyatro hatta opera gecelerinin tarihine , filozofların, yazarların hayatına, icatlara, kokulu bitkilere ve daha sonsuz bilgiye internetten ulaşmak mümkün. İşte bu sınırsız konuları internette arşivleyen bu kişilerin bir kısmının adı makale yazarlarıdır. Makale yazıldığında içerisinde gerekli anahtar kelime konduğu -hatta bu mevzu çok önemlidir- vakit aradığınız konuya ulaşmanız artık tamamen internetinizin hızına kalmış. Ayrıca internetten makale yazmak bir iş kolu olmuştur. Makale yazarak para kazanmak olarak adlandırılan bu iş kolu için imkan sunan ve makale başına ( genelde kelime başına para ödeyerek )para ödeyen birçok şirket vardır. Makale yazarak para kazanmak zaman açısından serbest zamanlı bir iş koludur ancak anlaşacağınız bir bir blog veya siteye özgün içerikler oluşturarak kazanç sağlayabilirsiniz. Makale yazarken kopyala yapıştır yapılamayacağını önemle söylemek gerekir bu yarar sağlamaz banlanırsınız. Ayrıca her makale kendi alanında özgünlük içerir. Konu aynı olsa da mutlaka her makalede farklı içerikler bulursunuz. Sürdürdüğünüz bir işinizin olması yada herhangi bir meslek grubuna dahil olmanız makale yazarak para kazanmanıza engel değil.

İlginiz olan konular dışında makale yazabileceğiniz gibi bilgi edinmek istediğiniz konular hakkında da bilimsel araştırmalar yapıp , konuları özümseyip bu konular hakkında yazabilirsiniz. Anahtar kelimeleri yeteri kadar ve doğru şekilde kullandığınızda, arama motorlarında arama yapan kişiyi doğru makalelere yönlendirecektir. Makale yazmak araştırma yapılması kısaca emek isteyen ve bu emek karşılığında her kelime başına para kazandıran bir sistemdir. Makale yazarak para kazanabilir ve bilginizi insanlarla paylaşabilirsiniz.

You Might Also Like

0 yorum