MOBİL REKLAM İLE 10 KAT PARA KAZAN

MOBİL REKLAM İLE PARA KAZANMobil reklam ile para kazanmak mümkündür. Mobil reklam web reklamlarına göre en az 10 kat daha fazla kazandırıyor. Bu yüzde çoğu webmaster basit website uygulamasını da aktif edip mobil trafiğini değerlendirebiliyorlar. Her yıl büyüme gösteren mobil reklam 2014 yılında 43 milyar dolar pazar payına sahipken 2016 yılında dünyada 101 milyar dolar pazar payına sahip oldu. Bu miktar 2018 yılında 166 milyar dolar olacağı öngörülüyor. 2016 yılında ise mobil cihazlar masaüstü cihazların kazandığı reklam payını geride bırakıyor. Türkiye de ise 2016 yılında yaklaşık 100 milyon dolar mobil reklam harcaması vardır.

Peki mobil trafik nasıl sağlarım?

Bu sorunun cevabı oldukça basit. Sosyal medya sayesinde mobil cihazlardan trafik sağlayabilirsiniz. Özellikle instagram sadece mobil cihazlar üzerinden kullanıldığı için yüzde yüz mobil trafiğiniz olur. Öncelikle bir website veya basit bir uygulama oluşturup sosyal medya hesaplarınızdan mobil trafik elde edebilirsiniz. Instagram’ın yanında facebook, twitter ve diğer platformlardan mobil trafik alabilirsiniz.

Eğer websiteniz üzerinden mobil reklam gelirleri elde etmek isteniyorsa rekmob reklam ağı önerilir. Uygulama reklamları için Google’ın reklam servisi olan Admob önerilir.

etiketler: mobil reklam ile para kazanmak, para kazanmak, para kazanma, internetten para kazanma, telefondan para kazanma

You Might Also Like

0 yorum