ORGANİK TRAFİK VE SEO


Organik Trafik Nedir?

SEO İLE YÜKSELME


Öncelikle organik trafik denilince nasıl yiyeceklerde tamamen doğal olan yiyecekleri ararız çünkü vücut için en sağlıklı olan olduğu için aynı şekilde bir web sitesi içinde durum aynısıdır. Çünkü yapay maddelerle elde edilen yiyecekler bizleri hasta etme konusunda hem vücutumuzun direncini düşürecek hemde mikropların saldırısına daha açık hale geleceğiz bu örnekle yola çıkacak olursak web sitemize yapay olarak gönderilen ilgili ilgisiz trafikler hem kalıcı olmayacak hemde google gibi arama motorlarında web sitemiz için sorunlar ortaya çıkmasına sebep olacaktır.

Organik Trafik Nasıl Sağlanır?


Bu sorunlardan bir kaçına değinecek olursak;

 • Sitemize gönderilen gelişi güzel trafik sitemizi google aramalarında spam bir siteye düşürebilir.
 • Ayrıca gönderilen trafik seçilemeyeceğinden kitlenin sitemizle alakasının olup olmadığını test edemeyeceğimiz gibi ziyaretçiler kalıcı olamayacaktır.
Sitemize Organik Trafik Nasıl Sağlarız?

Sitenizin sektörel yapısı bu durumda çok önem arz etmektedir. Örneğin; Otomotiv sektörü ile ilgili bir blogunuz var ve yeni bir araç piyasa çıkmış olsun tabi siz bu aracı hemen araştırıp kullanıcılara siteniz üzerinden tam ve net şekilde aktarırsanız göreceksiniz ki organik trafiğiniz bu paylaşımdan dolayı arttığını göstereceksiniz. Bu da şuna dikkat edilmeli trend durumları takip etmeniz ve gerekli içerikleri sitenize girmenizi, gelişi güzel kopya içeriklerden oluşmuş yazıların yazılmamasını tavsiye ediyorum

Bir Diğer Yöntem de Seo Title;

Seo Title Nasıl Etkin Kullanılır?

 • Başlık etiketinde sayılara yer verilmesi web sitenizdeki ziyaretçiyi etkiler . Bunun nedeni psikolojik bir etkiden kaynaklanmaktadır. Örnek 45 Kiloya inmenin sırları? Gibi başlıklar site ziyaretçinizi artıracaktır.
 • Tarihler kullanarak ziyaretçi çekmek buna da örnek verecek olursak 2018 Ek iş fırsatları şeklinde olursa ziyaretçinin algısını artıracaktır.
 • Başlıkta kullanılan etiketlerin uzunluğu kısalığı bakımından da dikkat edilmesi gereken nokta girilen başlıkta tam ve net bir kelime kullanılmalı çok uzun sıkıcı cümlelerden kaçınılmalı. Örnek olarak ayakkabı satıyorsanız spor ayakkabı mı? Erkek bayan mı? Çocuk mu? Gibi ayrıntılara karar verip ‘Erkek çocuk ayakkabısında %70 indirim’ şeklinde başlığınızın etiketini kurabilirsiniz.
 • Başlık ve kategoride eş anlamlı sözcüklerin kullanılması aynı sözcüklerle yinelemeye düşmemek. Bunun nedeni arama yapan kişilerin nasıl ve hangi kelimelerle arama yapacağını tam bilemediğimizden seçenekleri artırmış oluruz.
 • Son olarak anahtar kelimeler bulup bu anahtar kelimeler arama motorlarınca ençok tık alana kelimeler olacağından bunları kullanmak sizinde trafiğinize olumlu katkı sağlayacaktır.

You Might Also Like

28 yorum

 1. araştırılma çok iyi yapılmış tebrik ederim

  YanıtlaSil
 2. Çok iyi gerçekten araştırma iyi olmuş teşekkürler

  YanıtlaSil
 3. çok sağolun makale için

  YanıtlaSil
 4. çok iyi bir yazı olmus saolun

  YanıtlaSil
 5. çok güzel bir yazı eyw.

  YanıtlaSil
 6. Çok Yaraldı Oldu Sağolun

  YanıtlaSil
 7. Çok Yaraldı Oldu Sağolun1

  YanıtlaSil
 8. Çok Yaraldı Oldu Sağolun

  YanıtlaSil
 9. kolay para kazanma yontemlerı yazılmıstır guzel bır blog teşekkürle

  YanıtlaSil
 10. Faydalı bir makale. Çok teşekkür ederim

  YanıtlaSil
 11. Çok iyi gerçekten araştırma iyi olmuş teşekkürler

  YanıtlaSil
 12. adamların webin bile organiğini yapıorlar incelenmeli

  YanıtlaSil
 13. Çok iyi çalışma teşekkürler

  YanıtlaSil
 14. teşekkürler yardım için

  YanıtlaSil