FACEBOOK PARA KAZAN, NASIL MI?

FACEBOOK DAN DA ARTIK PARA KAZANILABİLECEK, NASIL MI?


Günümüzde, internetin yaşamımızın büyük bir bölümüne yerleşmeye başlamasıyla, internetten para kazanma yolları birçok kişinin dikkatini çekmiştir. Özellikle ek gelire ihtiyacı olan kişilerin, öğrencilerin ve ev hanımlarının tercih ettiği seçeneklerdendir. Para kazanma yollarından biri olan Youtube, belirli bir miktar beğeni ve takipçi sayısı olan kişilere belirli bir ücret veriyordu. Artık Facebook’ da da elde edilen gelirden pay verme politikası başlıyor.

Facebook ile Nasıl Para Kazanılacak?

Facebook Para Kazanma


Facebook video ile artık herkes para kazanabilecek. Yani, Facebook’ a yüklediğiniz videolardan para kazanabilmeniz çok yakında mümkün olacak. Dünya’ nın en çok kullanılan sosyal ağlarından biri olan Facebook, son yıllarda yoğun reklam gösterimi yapıyordu. Önümüzdeki zamanlarda NBA, Fox ve Sports gibi video yayıncılarıyla gelirlerinin bir bölümünü kullanıcıya vermeyi planlıyorlar. Paylaşım Facebook’ un kendi platformu üzerinden gerçekleşecek. Ayrıca paylaşımlar Embed kodu üzerinden yapılacak. Bu kod üzerinden farklı sitelerde de bu videolar yayınlanabilecek ve böylece daha çok izleyici kitlesine ulaşmak mümkün olacak. Bu proje en fazla Google ve Youtube gibi paylaşım platformlarını kötü etkileyecek gibi duruyor. Çünkü Youtube’ da günlük ortalama 3 milyar video oynatılıyordu. Bu rakam, Faceebook’ un projesiyle düşecek gibi görünüyor. Ancak gelir elde edebilmek için kullanılan reklam bölümü Youtube’ dakinden biraz farklı olacak. Şöyle ki, önerilen videolar bölümünde birden farklı sayıda izlenen videolar sırasında tek bir reklam görülmüş olabilir. Bu durumda gelir o videoyu oluşturan kişiler arasında bölüştürülür. Ayrıca kullanıcıların videoda ne kadar zaman geçirdiği de önemli hale geliyor.

Facebook bu projesiyle, internetten para kazanma yöntemlerine bir yenisini daha eklemiş bulundu. Bu sayede facebook platformu üzerinden paylaşılan video sayısı artacaktır. Çalışmalarının bitmesine az bir zaman kaldığını belirtmişlerdir. Facebook, artık video paylaşımlarıyla kullanıcılarına reklamlar vasıtası ile para kazandırmış olacak.


You Might Also Like

0 yorum