MELEK YATIRIMCI ARAYANLAR İÇİN EN İYİ 12 SİTE...

En İyi Crowdfunding Kitle Fonlaması Yapan Web Siteleri

Dünya Bankası tarafından yapılan yakın tarihli bir çalışma, başlangıç ​​işletmeleri için yapılan kitle fonlarının 2025 yılına kadar 93 milyar ABD Doları'nı geçeceğini gösteriyor. 2017 ortasına gelindiğinde kitle fonlaması sektörü 2016 yılında yaklaşık 40 milyar ABD doları seviyesinde gerçekleşti.
Endüstrinin uzmanları tahminlerine göre, crowdfunding endüstrisi o kadar büyük ki, neredeyse yüzde 34 gibi bir oranla girişim sermayesini (VC) veya melek yatırımcılarını geride bıraktı.
Bugün, kitle fonlaması, herhangi bir başlangıç ​​için para toplamanın tercih edilen şeklidir.
crowdfunding siteleri
Kitle fonlaması nedir?
Basitçe söylemek gerekirse, kitle fonlaması kamudan para topluyor ve başlangıç ​​girişiminiz için kullanıyor. Tabii ki, bu kadar kolay değil. Muazzam çaba gerektiren oldukça karmaşık bir süreçtir.
Kitle fonlaması paranızı işe yaramanın bir yoludur. İnsanlar genellikle bir kitle fonlama platformuna para kazandırır. Karşılığında, dönüşlerden eminler.
Kitle fonlama platformunun paraya yatırım yaptığı girişimin karı, bu katılımcılara ayrılarak ödenir.
Kitle fonlamanın rolü
Genellikle, herkes aile ve arkadaşlardan birkaç yüz bin dolar yükseltmeyi son derece zor bulacaktır.
Özellikle, insanlar henüz çıkmamış olan bir girişim için paralarını vermekte isteksizler. Ayrıca, yatırımlarında da geri dönüşler isterler.
Kitle fonlama web sitelerinin geldiği yer burasıdır . Başlangıç ​​girişiminizi araştıracak, uygun olduğunu ve finansman sağladığını belirleyeceklerdir. Onlar kamuya açık oldukları için iş hakkında her ayrıntı hakkında çok spesifiktirler.
Kitle fonlaması hakkında resmi veriler
Geçtiğimiz günlerde yayımlanan yetkili Massolution Crowdfunding Endüstri Raporu da, bu yöntemde para kazanma girişimlerinde karşılaşılan çeşitli engellerden bahsediyor.
Bu nedenle, başlangıç ​​girişiminize yatırım yapmak için kamudan fon toplayan özel şirketler var.
Asya crowdfunding sektörü, 3,26 milyar dolar ile Avrupa'dan daha yüksek olan 3,4 milyar dolar (hacimce yüzde 320 büyüme) yakaladı. Asya, kitle fonlamasıyla ikinci en büyük bölge. Bu rapora göre, Kuzey Amerika 2016'da en yüksek seviyesini korudu ve 2016 yılında toplamda yüzde 9 oranında artarak 9 milyar dolar kazandı.
Rapordaki rakamlar son yıllarda kitlesel fonlamada çok güçlü bir büyümeye işaret etmektedir. Asya'nın başta işletmeler olmak üzere işletmeler için büyük bir merkez olarak ortaya çıkmasının başlıca nedeni.
Kitlesel rapor, dünya çapında yaklaşık 1,250 aktif kitle fonlaması platformu (CFP) üzerinde toplanan verilere dayanmaktadır. Ayrıca, Crowdfunding Industry Survey'e 463 CFP tarafından sunulan güvenilir verileri de içerir.
Dünya Bankası, kitle fonlaması piyasasının 2016 yılından itibaren küresel risk sermayesi sektörünün yaklaşık 90 katı ile 96 milyar dolar arasında değişebileceğini öngörüyor.
Kitle fonlaması ücretleri
Kitle fonlaması siteleri, işletmenizden yatırım yapmak için topladıkları para miktarına çeşitli ücretler yükler.
Bu ücretler, kamudan toplanan toplam fon tutarının yüzde 2 ila 10'u arasında değişebilir.

Top 12 Crowdfunding Siteleri

Gözlemlediğimiz gibi, işiniz için yüzbinlerce dolar toplamaya çalışırken bir Herculean göreviyle karşılaşacaksınız. Bu nedenle, işiniz için büyük bir sermaye için, bir crowdfunder veya crowdfunding sitelerine yaklaşmanız gerekir.
Burada dünyanın en iyi 10 crowdfunding platformunu listeliyoruz.
Not:   Lütfen, kusursuz bir itibar olarak yaklaştığınız crowdfunding platformundan emin olun. Yanlış bir platformla ilişki kurmak, işiniz için kötü olabilir.

1) Kickstarter

Kickstarter
Kickstarter kendini şöyle tanımlar: “yaratıcılık ve yaratıcı projeler etrafında inşa edilmiş muazzam bir küresel topluluk. Dünyadaki her kıtadan 10 milyondan fazla insan Kickstarter projesini destekledi.
Kickstarter, bazı projelerinin De La Soul veya Marina Abramović gibi dünyaca ünlü sanatçıları içerdiğini iddia ediyor .
Kickstarter'daki her sanatçı, yönetmen, tasarımcı, geliştirici ve yaratıcı, çalışmalarının üzerinde tam bir yaratıcı kontrole sahip ve bunu destekçilere sahip canlı bir toplulukla paylaşma fırsatına sahip.

2) Republic

cumhuriyet
Cumhuriyet şu anda çıkarılan AngelList crowdfunding platformunun üyeleri tarafından kuruldu. Cumhuriyet dünyanın dört bir yanından melek yatırımcıları toplamaya çalışmaktadır.
Potansiyel yatırımcılardan 10 ABD doları kadar düşük bir fon toplar. Her katkı büyük bir fon oluşturmak için toplanır.
Cumhuriyet fonu daha sonra başlangıç ​​girişimlerini crowdfunds. Aynı mezunlar ayrıca, insanların başlangıç ​​işlerinde iş bulabilecekleri bir web sitesi olan Angel'ı da yönetiyor.

3) Crowdfunder

crowdfunder
Crowdfunder, 130.000'den fazla girişimci ve yatırımcıdan oluşan bir ağ ile yüksek büyüme girişimlerini finanse etmek ve finanse etmek için sermaye kitlesel fon veren liderdir.
Crowdfunder ve VC Index Fonu, tek bir girişime doğrudan çevrimiçi yatırım fırsatı sunmanın yanı sıra, dünyanın önde gelen Girişim Sermayesi şirketlerinin ve özel yatırımcıların birçoğu tarafından desteklenen geniş bir VC liderliğindeki erken aşama girişimlerinde çeşitlendirmeye olanak sağlıyor. web sitesi devletleri.

4) Wefunder

wefunder
ABD merkezli büyük bir kitle fonlama sitesi olan Wefunder, “kapitalizmi canlandırmak ve Amerikan hayalini canlı tutmak” amacıyla açıldı.
Bu şirkete göre ABD'nin Gayri Safi Yurtiçi Hasılası yavaşlıyor ve Amerikan halkı arasında servet dağılımında eşitsizliğe neden oluyor.
Wefunder'in internet sitesi, “Girişimcilik Amerika genelinde ölüyor - 1989'dan bu yana 30 yaş altı gençler arasında yüzde 10,6'dan yüzde 3,6'ya düşüyor” uyarısında bulunuyor.
Wefunder, ABD'deki servet eşitsizliği eğilimini, yatırımlara gerçekten değer veren daha çok sayıda girişim için finansman sağlamayı planlıyor.
“Hedefimiz, pazarların sermayeyi bankalara veya VC'lere göre çok daha geniş bir yelpazeye yaymasına olanak tanıyan yeni bir hisse senedi piyasası (“ daha riskli girişimler için bir NASDAQ ”) oluşturmaktır.5) Indiegogo
IndieGoGo
Indiegogo, alandaki en eski crowdfunding web sitelerinden biridir. Kuruluş kendisini “dünyanın en büyük küresel finans sitesi” olarak adlandırıyor.
Crowdfunding için arıyorsanız, bu sizin için harika bir web sitesi olabilir. Indiegogo hemen hemen her şey için para biriktirmek için kampanya sağlar. Para için geçmiş kampanyaları, filmlere ve etnik yemeklere para döktüğünü gördü.
Indiegogo tarafından ele alınan en eşsiz proje, daha sonra Weinstein Company tarafından toplanan Bully filminin kısmi finansmanı için in vitro fertilizasyon için ödeme yapacak bir kadın bağış toplama kampanyası içeriyor.

6) Impactguru

impactguru
Hindistan'ın Impact Guru, bağış kitle fonlamasını bir araya getiren tam bir kitle fonlaması çözümü, kitle fonlaması ve bireyler, kar amacı gütmeyen kuruluşlar, sosyal girişimler ya da yatırım fonlarının toplulaştırılması için tüm fon sağlama ihtiyaçları için küçük veya büyük ölçekli yatırımlar sunan bir girişimdir.
Şirket, 2014 yılında ABD'de Harvard İnovasyon Laboratuvarı Girişimi Programı'nda inkübe edildi. Impact Guru'nun Mumbai, Yeni Delhi, Singapur, Hong Kong, Jakarta, Kuala Lumpur ve San Francisco'da ofisleri bulunuyor.

7) Melek Yatırım Ağı ( Angel Investment)

var
Angel Investment Network'ün dünya çapında 150.000'den fazla kayıtlı yatırımcıya sahip olduğu, kendi web sitesi olduğunu iddia ediyor. AIN'nin dünya çapında yatırımları 2016 sonunda 350 milyon ABD Doları civarındaydı.
Şirket, havacılık ve savunmadan uygulamalara ve kuyumcu teşebbüslerine kadar çeşitli projelerde girişimci kapitalistler ve küçük yatırımcılar için büyük yatırımlar yaptı.
İngiltere'de yerleşik olan Angel Investment Network, girişimin ne kadar küçük veya büyük olmasını istedikleri dikkate alınmaksızın herkes tarafından yönetilebilir.

8) OurCrowd

ourcrowd
OurCrowd, dünyanın en yenilikçi crowdfunding web sitelerinden biridir.
Doğrulanmamış raporlara göre, OurCrowd ayrıca İsrail'in savunma ve su kaynakları sektörlerindeki ilgili girişimleri destekleyerek çeşitli büyük sanayilerini geliştirmesine yardımcı oluyor.
Elbette, OurCrowd Amerika, Asya, Avrupa ve Afrika'yı kapsayan küresel bir varlığa sahiptir. Bu kuruluşun web sitesine göre, OurCrowd portföy şirketlerine yatırım sonrası destek sağlıyor, endüstri uzmanlarını danışman olarak görevlendiriyor.
112'yi aşkın ülkeden yaklaşık 20.000 yatırımcının yer aldığı TheCrowd topluluğu, 500 milyon ABD Doları'nı 150 portföy şirketine ve fonlara yatırmıştır.

9) Seedrs

seedrs
Bu İngiliz crowdfunding platformu, çeşitli endüstrilerin ve hükümetin kim olduğunu açıklıyor. Seedrs, çeşitli yatırımcıların seçtikleri işletmeleri tanımlamasına ve yatırım yapmasına izin verir.
Seedrs, yatırımcıların iş hayatına belirli bir düzeyde katılımlarıyla yatırımlarından yararlanmalarına izin verdiğine inanıyor.
“Her türlü büyüme odaklı işletmelerin, bu süreçte sermaye ve iş dünyası oluşturmasına izin veriyoruz. Tüm bunları, yatırımcıları korurken ve güçlendirirken, işletmelerin büyümesine ve getiri elde etmelerine yardımcı olan basit, son derece profesyonel, çevrimiçi bir süreçten geçiriyoruz. Eşit kitle fonlaması doğru bir şekilde yapılıyor, ”diyor websiteleri.

10) Syndicate Room

syndicateroom
Birleşik Krallık merkezli bir kitle fonlama sitesi olan SyndicateRoom, yatırımcıları ülkenin en çok gelecek vaad eden girişimleri ve yenilikçilerine bağlamaya yardımcı oluyor.
SyndicateRoom 2013 yılında başlatıldı ve 100'den fazla yüksek büyüme portföyü ile hızla büyüdü.
“Özel yatırımcıların çıkarlarına acımasızca odaklanan SyndicateRoom, güvenilir bir ünü geliştirdi ve iki yıl süren Growth Investor Awards'da En İyi Yatırım Platformu olarak kabul edildi” diyor şirket web sitesi.

11) Symbid

symbid
Symbid platformunda yatırımcılara iki tür yatırım yapılabilir, bu kuruluşun web sitesi Hollanda merkezli.
“Bir yatırımcı, ya dönüştürülebilir kredi ya da sermaye yatırımı yoluyla işletme finansmanı sağlayabilir. S ymbid şeffaf bir kitle fonlama pazarı için çaba harcıyor ”.
Symbid, platformumuz aracılığıyla başarılı bir şekilde kapatılmış finansmana şeffaf bir bakış açısı sağlamak için Branchevereniging Nederland Crowdfunding ile tekdüze anlaşmalar yapıyor.

12) Ulule

ulule
Bu Fransa merkezli kitle fonlama sitesi, sinema ve eğlence ürünlerinde uzmanlaşmıştır. Öncelikle Francophone ülkelerinde faaliyet gösterirken, operasyonlarını dünyanın diğer bölgelerine de yaydı. Ulule ayrıca kısa filmler için bir festival düzenliyor.

SON SÖZ

Bazı kitle fonlaması web siteleri çeşitli nedenlerden dolayı birleştirildi ya da feshedildi.
Lütfen projenin ve girişim raporlarının yanı sıra diğer ayrıntıları göndermeden önce platformun etkin olup olmadığını kontrol edin ve kimlik bilgilerini doğrulayın.
Çoğu crowdfunding sitesi, üsleri ABD, Avrupa veya Asya'da olsa da, dünya çapında faaliyet gösteriyor.
Bu uluslararası platformlar aracılığıyla kitle fonlaması için başvurmadan önce, ikamet ettiğiniz ülkedeki yabancı yatırımlarla ilgili kuralları kontrol etmeniz önerilir.

You Might Also Like

9 yorum