Kadınlar için 20 Sıradışı İş Fikirleri


Kadınlar için 20 Sıradışı İş Fikirleri


Dünya Bankası, Uluslararası Para Fonu, Uluslararası Çalışma Örgütü ve Birleşmiş Milletler şubeleri tarafından derlenen kapsamlı raporlar, kadınların imtiyazlı kalmaya devam ettiğini açıkça gösteriyor.
Şaşırtıcı bir şekilde, bu fenomen gelişmekte olan ve az gelişmiş ülkelerle sınırlı değildir. Kuzey Amerika ve Avrupa'da gelişmiş ülkelerde yaşayan kadınlar da, servet dağılımındaki cinsiyet eşitsizliğinin kurbanlarıdır.
Bununla birlikte, kadınların zirveye ulaştığı birçok örnek vardır. Kadınlar çeşitli nedenlerden dolayı para kazanmalıdır. Üstelik, bekar bir anne iseniz veya eşinizin geliri aileyi desteklemede yetersizdir.
KADINLAR NEDEN KAZANMALI?
Nedeni ne olursa olsun, gelirsiz yaşamak çok tehlikeli olabilir. Herhangi bir sebepten dolayı eşin gelirinin talihsiz halini düşünün.
Tabii ki, sigorta ve tasarruflar, ailenin bir süre hayatta kalmasını sağlar. Ancak, enflasyon döneminde, bu finansal kaynakların doğal sınırlamaları olacaktır.
Daha fazla sebep var:
 • Eşin ölüm veya kalıcı maluliyeti, gelir kaybına neden olur.
 • Günlük boşa harcanan bol boş zaman, herhangi bir kazançlı aktiviteyi salar.
 • Doğuştan ya da edinilmiş yeteneklerden faydalanmak.
 • Hanehalkı için herhangi bir sebepten dolayı ikinci bir gelire ihtiyaç var.
 • Toplumda girişimci olarak bir marka yapmak.
 • Bekar anne olarak yaşamak
Kadınlar olarak düşünülecek şeyler
Elbette, kadınlar için herhangi bir iş fikri çok fazla beceri gerektirir. Ancak, bu ihtiyaç, kolej ve üniversiteden yüksek öğrenim diploması almanız anlamına gelmez.
kadınlar için iş fikirleri
İşe girmeden önce bazı temel gereksinimler aşağıdakiler hakkında kapsamlı bilgi içerir:
 • İş alanınızdaki know-how ve uzmanlık.
 • Ürününüz, hizmetiniz ve işiniz için talep.
 • Hakim piyasa oranları.
 • İşi günlük yapmak için uygun zaman.
 • Hedef müşterileriniz.
 • Varsa rakiplerle ilgili bilgiler.
 • Yatırımlar için biraz para .
 • Gerektiğinde yasal belgeler.
Kendinizi bunlarla donattığınızda, aşağıda sıralanan bu sıra dışı ancak büyük küçük işletme fikirlerini inceleyebilirsiniz.

Kadınlar için 20 Yaygın İş Fikirleri

Eminim bu fikirleri seveceksiniz ve bu listeden iş fikirlerinden birini başlatacaksınız.

Fikir- 1: Meyve ve sebzelerin kendi şaraplarını yapmak

Herkes ferahlatıcı bir bardak egzotik şarabı sever. Bununla birlikte, herkesin seçtiği şarapları yapmak için gerekli yetenekleri yoktur. Gerçekten, önceki deneyime sahipseniz, şarap yapımı çok kolay olabilir.
Alternatif olarak, beceri bir yasaklama bölgesinde bulunan herhangi bir kişiden çok hızlı bir şekilde yönetilebilir.
Şarap yapımının en iyi parçası, yaratıcılığın müsaade etmesine izin verebilir. Oldukça büyük miktarda doğal şeker içeren her türlü meyve veya sebzeyi fermente edebilirsiniz.
İhtiyacınız olan tek şey, damıtmaktan kurtulmak , birkaç iyi şişe , birkaç lake sopa . Ürününüzü rafine etmek isterseniz, piyasaya sürmeden önce demlemek için iyi bir şarap fıçısı yatırmanız gerekecektir.

Fikir-2: El yapımı cüzdanlar ve cüzdanlar yapma

el yapımı çantalar
Kadınlar için bu iş fikriyle çok büyük miktarda para kazanabilir ve hızla zenginleşebilirsiniz . Etrafınıza bakın ve herkesin bir rüya cüzdanı veya cüzdanı istediğini kesinlikle bulacaksınız.
Özellikle, insanlar mağazalarda ve butiklerde bulacağınız, sadece el değmemiş ürünler değil, özelleştirilmiş cüzdanlar ve cüzdanlar istiyorlar.
Yine, bu işe girmek için büyük eğitim derecelerine sahip olmanız gerekmiyor.
İhtiyacınız olan tek şey, kendi cüzdan ve cüzdanlarınızı tasarlamak için yaratıcılık. Bunları, kumaş, ipek, deri, kot ve diğerleri dahil olmak üzere yaygın olarak mevcut malzemeden yapabilirsiniz.

Fikir-3: Rolling puroları

Bu kadınlar için biraz zor iş fikri olabilir ama son derece kazançlı olanı. Motley puro üreticileri, narin tütün yapraklarından püskül açabilen kadınlara göz gezdiriyor.
Ancak, bu işi dikkatli bir şekilde girin çünkü sarhoş edici yaprak evinizdeki çocuklar arasında alerjileri tetikleyebilecek bir koku yayar.
Yuvarlanan purolar, yuvarlarken, tütün yapraklarının kendiliğinden yapışmasını sağlamak için aşırı önlemle yapılmalıdır. Sen olabilir bazı ekstra para kazanmak size satışa hazır, etiket yapıştırmayın veya kutulara koyun öğrenmek sağladı.

Fikir- 4: Moringa Yağı Yapma

Moringa oldukça egzotik geliyor ama değil. Bunun yerine, herhangi bir yeşil bakkal veya süpermarket satın alabilirsiniz ortak bir davul. Bu her yerde bulunan podun kurutulmuş tohumlarından elde edilen yağa Moringa yağı denir.
50 ml'lik bir phial için 5 dolar ve üstü kadar yüksek satıyor.
Kurutulmuş Moringa tohumları toplu olarak mevcuttur ve kilo başına yaklaşık 30 ABD Doları civarında oldukça ucuzdur. İlk yatırım olarak 2,000 dolar civarında olan bir yağ presine ihtiyacınız olacaktır.
Morigna yağı, çeşitli besin ve afrodizyak etkilere ve dolayısıyla talebe sahip olmaya layık görülmüştür. Ama hepsi bu kadar değil. Ekstraksiyondan sonra kalan yağ keki, büyükbaş hayvan yemi olarak yüksek bir orana da sahiptir.

Fikir- 5: Şaman ilaçlarının hazırlanması (geleneksel olmayan ilaçlar)

Birçok kişi, birçok sebepten ötürü ziyaret eden hekimlere karşıdır. Birincisi, bir sağlık sigortanız yoksa zararlı olan yüksek maliyetleri içerir.
İkincisi, çoğu insan geleneksel ve ev ilaçlarının doktor ve hastanelerden alınan geleneksel tedavilere kıyasla daha iyi çalıştığını iddia etmektedir. Bu nedenle, karmaşık kimyasallara sahip olanlardan ziyade bitkisel tedavileri tercih etmeye eğilimlidirler.
Her kadın ev ilaçlarını bilir. Ek olarak, internette birçok bilgi mevcuttur.
Bu tür tedavileri bilmeniz ve ortak rahatsızlıklardan kurtulmak için bazı iyi şeyler demeye istekli olmanız halinde, bunları tüketicilere ticari bazda sunabilirsiniz.

Fikir- 6: Cep telefonu tamirleri

Bugünlerde herkesin bir çeşit cep telefonu var. Bu, evinize yakın, geniş, kullanılmamış ve potansiyel bir pazar var demektir.
Bu iş fikri üzerinde çalışmak için, cep telefonu tamirlerini öğrenmek için kurslara katılabilirsiniz.
Bu hizmet için talep çok yüksek. Elbette, garanti süreleri boyunca şantaj yapılan telefonlar, üreticinin yetkilendirdiği bir atölyede yapılan onarımlar için gidecektir.
Ancak, herhangi bir nedenden dolayı garanti kapsamına girmeyen telefonlar için, hizmetlerinizin reklamını yapıyorsanız, onarım için sizindir.

Fikir-7: Kurye koleksiyonu / teslimat acentesi

Kurye şirketlerinin, alıcının postalarını veya paketlerini hızlı bir şekilde almasını sağlamak için güçlü bir toplama ve dağıtım aracıları ağına ihtiyaçları vardır. Bu nedenle daha küçük kurye şirketleri, bu görevleri yerine getirmek için yeterli zamanı olan bireyleri ararlar.
Ev hanımı para kazanmak istedikçe, hizmetlerinizi bu tür şirketlerle yapabilirsiniz. Böylelikle mahallenizdeki posta öğelerini toplayacak ve teslim edecek ve yakışıklı bir ücret kazanacaksınız.
İpuçları alma olasılığı oldukça yüksektir.

Fikir- 8: Manevi danışmanlık / eğitmen

Manevi danışmanlık
Materyalizm insanları daha iyi hale getirdiği ve günlük yaşamın stres ve gerginlikleriyle baş edemediği için, giderek artan sayıda insan din ve maneviyata yönelir.
Dünyasal cevapları olmayan sorulara cevap aramaya çalışırlar.
Eğer dini olarak ev hanımlarına eğilirseniz, bu atasözleri kayıp ruhlar için ruhsal bir danışman olarak ikiye katlayabilirsiniz Gerçekten de, çeşitli dini kuruluşlar size iyi bir ücret ödeyecek ve onlar için bir danışman olarak çalışacak avantajlar sunacaktır.

Fikir 9: Kraa Maga (dövüş sanatları eğitmeni)

Krav Maga iş
Krav Maga, çoğu insanın farkında olmadığı bir şeydir. Öyleyse, size kısa bir açıklama yapalım.
Krav Maga, İsrail Savunma Güçleri askerlerine öğretilen, kendi kendini silahsız bir savaş tekniğidir. İsrail'in savaşlarında son derece etkili olduğu ve teröre karşı savaştığı kanıtlandı.
Krav Maga için sınıflar dünyanın birçok yerinde kullanılabilir. Krav Maga kendini savunma kursuna katılabilir ve kendi eğitim sınıflarınızı açabilirsiniz.
Ev kadını olarak Krav Maga, kadınlara soygun ve tecavüzün yanı sıra soygun ve adam kaçırma olaylarına karşı kendilerini nasıl savunacaklarını öğrettiğinden beri geniş bir yanıt alacaksınız.

Fikir- 10: Silahlar eğitmeni

Bu iş fikri, eski polis kadınları ve emekli askeri kadınlar için özellikle yararlıdır. Küçük silah kullanımının yasal olduğu yerlerde, diğer ev kadınlarına eğitim sunarak düzenli bir para kazanabilirsiniz.
Şüphesiz, şiddet içeren suçlar yükseliyor ve evlerinde kalan ev hanımları için daha iyi korunma, silahları nasıl kullanacaklarını ve kullanacaklarını öğreniyor.
Eğitimle, silahlarla uğraşıyorsanız, bu çok istediğin işi al.

Fikir- 11: Tütsü üreticisi

Minimal eğitime sahip ama ev hanımı olarak yaşayan kadınlar için, tütsü çubukları ve merdaneler yapmak çekici olabilir. Bunun birkaç nedeni var.
Aromaterapi veya bazı rahatsızlıkları koku yoluyla iyileştirme bilimi şimdi yetişiyor. İyi tütsü çubukları ve rulolar yanı sıra yağlar büyük talep var.

12: Oyuncak tamir

Her çocuğun en sevdiği oyuncağı vardır. Her zaman, Bay İnanılmaz'ın en iyi Teddy veya Buzz Lightyear'ı bile, çocuğun manevra yapmasından dolayı bir noktada kırılacak.
Artık çocuklar en sevdikleri oyuncağı kırık veya hasarlı gördüklerinde inconsolable.
Ev hanımı olarak, hasarlı oyuncakları onararak yeterli para kazanabilirsiniz. 'Oyuncak Doktorları', bazı ülkelerde çağrıldıkça, çocuklar tarafından hayranlık duyuyor ve ebeveynler için atasözleri yaşıyor.
Bazı temel tamir setleriyle de bu işe girebilirsiniz.

Fikir- 13: Hasır sepetleri dokuma

Hasır sepetler dokuma
Bu, herhangi bir ev hanımı için bir çocuk oyuncağıdır. Yapmanız gereken tek şey, iyi bir temizlik malzemesi almak ve bunları standart modele göre dokumaya başlamaktır.
İyi hasır sepetler el sanatları değeri için harika bir fiyat getirir. Ev hanımı olarak bu hasır sepetlerini farklı şekil ve boyutlarda yapabilir ve yaratıcı bir şekilde renklendirebilirsiniz.

Fikir- 14 Cenaze şifoniyer

Tam olarak hoş bir iş değil ama iyi ödüyor. Gerçekten de, birkaç ev kadını ölü kadınlar için cenaze giydiricileri olarak hizmet ediyor. Vücudun sadakat ve giyinme için gönderildiği bir cenaze salonu ile bağlarlar.
Çoğu insan, ölen akrabasının bir üyesi tarafından dokunulan ölümlü akrabalarının ölümlü kalıntıları fikrine karşıdır.
Dahası, eğer ölü kişi bir kadın ise, ölüm için ölümcül kalıntıların hazırlanmasında tercihler genellikle kadınlar tarafından yapılır.

Fikir- 15: Mücevher onarımı

Ev hanımlarının fırlatabileceği bir başka eşsiz ticaret de mücevher onarım atölyesi. Bir mamut düzeni gerektirmez. Bunun yerine küçük, uygun donanımlı bir masa yeterlidir.
Mücevher tamir hizmetleri sunmak için, uygun araçlara ve kimya malzemelerine yatırım yapmanız gerekecektir .

Fikir- 16: Antika satıcı

Antika satıcı
Bir antika satıcının konuşması, ezoterik eserler ve heykellerin ardında oturan yaşlı, sakallı bir adamın vizyonunu çağrıştırır. Ancak, bu tamamen doğru değil.
Antika günümüzde, gramerler, radyo setleri ve gündelik kullanımdaki diğer elektronik eşyaların, yesteryearlarda yaygın olarak kullanıldığı anlamına gelir.
Teknolojideki ilerlemelere rağmen, insanlar hem çalışma koşullarında hem de çalışmayan eski maddeleri satın almayı tercih ediyorlar.
Bölgenizi bu tür malzemeleri satmaya istekli olan insanlar için keşfe çıkabilirsiniz, ucuz fiyatlarla depolayabilirsiniz. Sizinki zamanlar, bir yüksek marj için yenilenmiş ve satılabilir.

Fikir- 17: Filateli (pul koleksiyonu)

Posta pullarını toplamak asla modası geçmedi. Gerçekten de, internetin ve e-postanın ortaya çıkışı bu hobiyi daha da yüksek seviyelere taşıdı.
Teknoloji sayesinde, posta pulu toplayıcıları artık dünyanın dört bir yanından gelen sorunları tedarik edebilir. Ancak, herkesin dünyanın dört bir yanındaki 180 ülkenin posta departmanlarına bağlanması için zaman yok.
Geldiğin yer burası.
Dünya çapında birçok posta departmanı ile iletişim kurabilir ve nominal ücretlerini ödeyebilirsiniz. Uzak ülkelerden gelen posta pulları her zaman talep görüyor ve büyük bir kâr için satılabilir.

Fikir- 19: Nümismatik bürosu (madeni para koleksiyonu)

Nümismatik, madeni paraların toplandığı hobidir. Tüm paralar değil, sadece belirli bazı madeni paralar, eski veya yeni veya farklı ülkelerden. Bu hobi sadece gençler veya okul öğrencileri ile sınırlı değildir.
Gerçekten de, madeni para ticareti dünya çapında milyarlarca dolar değerinde. Madeni para satın almak ve bunları doğrudan ya da İnternet üzerinden satmak için dünyanın dört bir yanındaki sayısal ofisleriyle bağlantı kurabilirsiniz.

Fikir- 20: Boncuk ve kolye yapımcısı

Yabancı desen ve stillere göre güzel, renkli ve egzotik kolyeler yapmak oldukça karmaşık fakat nispeten kolaydır.
Bu girişim için ihtiyaç duyduğunuz yatırımlar da küçüktür. Bununla birlikte, canlı desenlerde bulunan zarif kolyeler, gençler, gençler ve kalbi olan gençler arasındaki övgüdür.
Kadınlar  yukarıdaki 20 iş fikri, para kazanma konusunda mükemmel bir potansiyele sahiptir. Hepinize başarılar diliyorum.

You Might Also Like

35 yorum

 1. araştırılma çok iyi yapılmış tebrik ederim

  YanıtlaSil
 2. çok yararlı bilgiler sağolun

  YanıtlaSil
 3. çok faydalı bilgiler emeği geçenler sağolsun

  YanıtlaSil
 4. ELİNİZE SAĞLIK COK GÜZEL OLMUŞ

  YanıtlaSil
 5. FAYDALI EMEGİ GECEN HRKESE TEŞEKKÜR EDERİM ELİNİZE SAĞLIK

  YanıtlaSil
 6. Faydalı site gerçekten tebrikler.

  YanıtlaSil
 7. kadınları üretime katmak için iyi fikirler

  YanıtlaSil
 8. Kadınlarımız Çok Önemlidir Bu Bilgiler Çok Yaraldı Oldu Sağolun

  YanıtlaSil
 9. Kadınlarımızın dikkatine takip etmeyi unutmayın.

  YanıtlaSil
 10. süper bir kazanç sistemi harika

  YanıtlaSil
 11. gerçekten güzel temiz bilgiler başarılar dilerim

  YanıtlaSil
 12. araştırılma çok iyi yapılmış tebrik ederim

  YanıtlaSil
 13. araştırma ve bilgilendirme dolu bir yazı olmuş süperisiniz

  YanıtlaSil
 14. elinize sağlık

  YanıtlaSil
 15. düşünce yapınız ve içerik çok yaralı elinize sağlık

  YanıtlaSil
 16. güzel yazı olmuş.. Tebrikler....

  YanıtlaSil
 17. çok yararlı bilgiler sağolun

  YanıtlaSil
 18. Kadınlarımızı kimse bukadar düşünmemişti helal

  YanıtlaSil
 19. Çok Yararı Oldu Teşekkür ederim.

  YanıtlaSil
 20. ELİNİZE SAĞLIK COK GÜZEL

  YanıtlaSil