Dünya Seyahat ederken Para Kazanmak için 17 Yolları

Dünya Seyahat ederken Para Kazanmak için 17 Yolları

Dünyayı Seyahat ederken Para Kazanın
“Güzel olanı bulmak için dünyayı dolaşsak da, onu yanımızda taşımalıyız” - Ralph Waldo Emerson

Eğer dünyayı dolaşmak için gönlünüzce bir yolculuğa çıkmışsanız, muhtemelen haftalar, aylar veya hatta bir yıl veya daha fazla süre boyunca nasıl bir gelir elde edeceğinizi merak edeceksiniz. Doğrusu? Neredeyse herkes, belirli bir takım stratejilere uyduğu sürece dünyayı dolaşırken para kazanabilir.
Muhtemelen bu günlerde dünyanın hemen her köşesinde nispeten istikrarlı bir internet bağlantısı bulacağınızı düşünürsek, aslında para kazanabilirsiniz (hem çevrimiçi hem de çevrimdışı), nerede olursanız olun çok karmaşık değildir. Ancak, daha yeşil çayırlar için yola çıkmadan önce anlamanız ve ona uymanız gereken bazı şeyler vardır.
Doğrusu? Çoğu insan, sadece bir araya gelmek için seyahat ederken, yurtdışında bir iş yerine biraz iş yapıyor. Örneğin, yabancı bir şehirde İngilizce öğretmeye veya bazı turist destinasyonlarında yürüyüş turlarına yardımcı olmaya karar verebilirsiniz. Sosyal medyadan, bloglardan ve hatta bilgilendirici ürünlerden yararlanarak çevrimiçi yapmayı da tercih edebilirsiniz.
Çoğu insanın anlaması gereken şey, nerede olursanız olun aktif bir gelir ve pasif gelir oluşturma arasında büyük bir farkın olmasıdır. Dünyayı dolaşmak konusunda ciddi iseniz ve gelecekteki hedeflere ulaşmak için gelirinizi sürdürmeniz gerekiyorsa, kesinlikle pasif gelirlere odaklanmalısınız .

Dünyayı Seyahat ederken Para Kazanmak


Ülkeden ülkeye uçarken gelir elde etmek konusunda ciddiyseniz, öncelikle örgütlenmeye hazırlıklı olun. Ayrıca, denenmiş ve gerçek finansal yolculukları izlemeniz gerekir. Sorun? Eğer masraflarınız “eve” geri döndüyse, özellikle beklenmedik bir seyahat masrafı, tıbbi acil durum ile karşı karşıya kalıyorsanız ya da bir çeşit hırsızlık ile uğraşmanız gerekiyorsa, seyahat ederken uçlarınızı karşılamak için zor bir zaman bulacaksınız. mal varlığı.
Kulağa hoş geliyor. Bunu biliyorum. Ama dünyayı dolaşırken yanlış giden şeyleri göz önünde bulundurmalısın. Bilinmeyen bölgelerdeyken, özellikle de doğası gereği güvenilir bir insan iseniz, avantajlarından yararlanmak kolaydır. Arkadaşın kim olduğuna ve niyetlerinin ne olduğuna karşı dikkatli ol. Diğer düşünen gezginler ve form grupları ile bağlantı kurmak için elinizden geleni yapmalısınız.
Yalnız seyahat etmek tamamdır, ancak risk oluşturur. Basit ifadeyle? Nereye gittiğiniz veya ne yaptığınız önemli değil, ihtiyatlı olun. Hazırlanmadan önce durum tespiti yapmanız önemlidir. Seyahat ettiğiniz bölgeyi tanıyın. Birincil dil nedir? Tıp merkezleri veya hastaneler nerede? Bir apartman dairesi, telefon ya da internet servisiyle ilgili ne yapacaksınız? Bunların hepsi dikkate alınması gereken kritik unsurlardır

# 1 - Yazma Makaleler


Eğer biraz yetenekli bir yazarsanız, her zaman yazı yazmayı tercih edebilirsiniz. Yazma, diğer bloglar için makaleler oluşturma, hatta etkileyici satış-yazma-yazma becerileriniz varsa, kopya yazmayı tercih edebilirsiniz Bir portföy ile bir About.me sayfası oluşturun ve Upwork ve Freelancer gibi web sitelerinde kendinizi pazarlayın .

# 2 - Yürüyüş Turları

Eğer turistik yerlere gidiyorsanız, her zaman yürüyüş turları vermeyi tercih edebilirsiniz. İngilizce konuşulan bir yerli olarak kolayca çalışabileceğiniz birçok şirket var. Ya da, bu konuda girişimci olabilirsiniz ve kendi turunuza başlayabilir ve Viator gibi bir sitede reklam verebilir , kendi web sitenizi oluşturabilir, yerel otelleri el ilanı yapabilir, vb. Tabii, bazı ayak işi var, ama buna değer.

# 3 - İngilizce öğret

İngilizce'yi ikinci bir dil olarak kolayca öğretebilirsiniz. Bu, ana dili İngilizce olan bir kişiyseniz yapmak için fazla çaba göstermez ve dünyadaki insanlar her zaman İngilizce diliyle ilgili bilgilerini geliştirmeye çalışırlar. Yerel okullara gidebilir, yerel çevrimiçi yayınlarda reklam yayınlayabilir veya hatta kelimelerin yayılmasına yardımcı olmak için Facebook reklamlarının rotasına gidebilirsiniz. CoachSurfing gibi sitelerde buluşarak geleneksel kişisel pazarlama yaklaşımını bile tercih edebilirsiniz .

# 4 - Grafik Tasarım


Seyahat ederken para kazanmak için kolayca uğraşabileceğiniz başka bir seçenek de grafik tasarımdır. Hizmetlerinizi tanıtmak için çeşitli siteleri kolayca kullanabilir veya profesyonel bir web sitesi oluşturabilir ve mağaza açabilirsiniz. Müşterileri bulmak biraz iş gerektirebilir, ancak bunları Upwork ve Fiverr'e kolayca kaynak olarak gönderebilir veya sadece Facebook gibi popüler reklam ağlarına reklam yerleştirebilirsiniz.

# 5 - Yazma Kodu


Web geliştirmeyi öğrenmek ister misiniz Kodlama, dünyada nerede olursanız olun para kazanmanın müthiş bir yoludur. Zaten bilmiyorsanız kod yazmayıöğrenmek için Udemy gibi popüler platformları kullanabilirsiniz Tam zamanlı bir gelir elde edebilir, dijital bir göçebe olarak seyahat edebilir, nasıl kodlanacağını anlayarak konumdan bağımsız bir yaşam tarzı yaşayabilirsiniz. Bu, bugün sahip olabileceğiniz en iyi yeteneklerden biridir .

# 6 - Sosyal Medya Yönetimi

Sosyal medya, etkin bir etkinliktir. Günümüzde işletmeler, sosyal medyada hedef kitlelerine ulaşmak için çalışacaklarını biliyorlar. Aynı zamanda, şirketlerin satışlarda çarpıcı bir artışa yol açsa da, sosyal medyaya ayırma zamanlarını bulmaları gittikçe zorlaşıyor. Bu nedenle, bir sosyal medya yöneticisi olmak sizin için oldukça kârlı bir mesleğe dönüşebilir.

# 7 - Ankete Katıl

Yolda para kazanmak için kullanabileceğiniz birçok anket sitesi var. Dizüstü bilgisayarınızda veya hatta cep telefonunuzda anketler yapabilirsiniz. SwagBucks ve Inbox Dollars gibi siteler ve uygulamalar , yalnızca anket almak için size ödeme yapar. Bu, birkaç ekstra para kazanmaya çalışırken, yolda veya telefonunuzdan yapmak için gerçekten yararlıdır.

# 8 - Bloglamaya Başla

Dünyayı gezerken ciddi para kazanmak ister misiniz? Bir blog ile yılda 6 ve 7 rakam kazanma potansiyeline sahipsiniz. Bu yapacaksın demek değil. Ama kesinlikle mümkün. Blogunuz için karlı bir niş bulun, ardından blogunuza başlayın ve para bloglama yapmanın farklı yollarını araştırın. Atasöz kartlarını doğru oynarsan, bu çabadan önemli bir kazanç elde edebilirsin.

# 9 - Affiliate Marketing Yapın

Bağlı kuruluş pazarlama, kendi ürün ve hizmetlerinizi oluşturmanın tüm çabukluğu ve çabası olmadan çevrimiçi para kazanmanın harika bir yoludur Ancak, ihtiyacın olan bir şey izleyici. Bir kitleniz yoksa, ileride bazı zorluklar bulabilirsiniz. ClickBank , CJ.com , Rakuten LinkShare , Darbe Yarıçapı ve diğerleri gibi sitelerdeki teklifleri bulun .

# 10 - E-posta Pazarlama

Marjinal büyüklükte bir liste oluşturursanız, her ay birkaç e-posta göndererek kolayca para kazanabilir, abone tabanınızı sizden satın almaya, biraz para bağışlamaya veya başka bir iyi amaca yönelik olarak davet edebilirsiniz. -posta sıralarını gönderme ile birlikte liste oluşturma çabalarınızda yardımcı olmak için ConvertKit ve diğerleri gibi e-posta sistemlerini kullanabilirsiniz Bu genellikle, ilk önce bir kurşun mıknatıs aracılığıyla bu listeyi oluşturmanın bir yoluna ihtiyacınız olduğu anlamına gelir.

# 11 - E-ticaret Ürünleri Satıyoruz

Shopify veya WooCommerce kullanarak bir e-ticaret mağazası başlatın ve çevrimiçi satış yapmaya başlayın. Ayrıca pazarlayabileceğiniz  küçük bir kitle sunmak için Etsy , Zazzle ve diğerleri gibi siteleri de kullanabilirsiniz Kolay olmayacağı anlamına gelmez, ancak otopilotta para kazanırken dünyayı dolaşmaya değer. Ayrıca, bir drop-ship mağazası veya bir FBA mağazası oluşturursanız , fazladan baş ağrısıyla ve depolama, nakliye ve benzeriyle başa çıkmak zorunda kalmayacaksınız.

# 12 - Satış Hunisi Oluşturma

Satış hunileri, otomatik pilotta ne yapıyor olursanız olun, satmanıza yardımcı olan otomatik sistemlerdir. Kitaplar, e-ticaret ürünleri, üyelik siteleri, profesyonel hizmetler, kurslar vb. Için dönüşüm hunilerini kullanabilirsiniz. ClickFunnels üzerinden kolayca bir huni oluşturabilir , günler içinde hızlı bir şekilde çalışmaya başlayabilir ve ürünlerinizi çevrimiçi olarak satışa sunabilirsiniz . Ancak, dönüşüm hunilerine trafik çekmek için reklamlara para harcamak için hazırlıklı olun. Ancak bir dönüştürme teklifi oluşturabilirseniz, gökyüzü, sınırlama sınırıdır.

# 13 - Bir Ebook Yaz

Ebooks, seyahat ederken para kazanmak için veya bu konuda başka bir şey yapmak için harika bir kaynaktır. Mesajını dünyaya yaymak için düşük sürtünmeli bir yol. Belirli bir alanda uzmanlığınız veya bilginiz varsa, neden bir e-kitap yazmıyorsunuz? Yayınlamak için Amazon'un KDP platformunu kullanın. Ayrıca , dijital sürümünüzü ve hatta ACX'inizi yayınladıktan sonra bir sesli kitap sürümü oluşturmak için istek üzerine basılmış kitapları satmak için CreateSpace'i de kullanabilirsiniz .

# 14 - Video Öğreticileri Yapın

Dünyanın en büyük ikinci arama motoru olan YouTube gibi video eğitimleri, dünyadaki tüketicilere erişmenizi sağlar. Bu yöntemi kullanarak doğru bir şekilde para kazanmak için, gerçek değere sahip ücretsiz bilgi vermelisiniz ve ancak o zaman ne yapıyor olursanız olun bir yumuşak teklif verebilirsiniz. Doğru anahtar kelimeleri araştırmak ve ağrı noktalarının neler olduğunu görmek için zaman ayırın ve bir dizi video eğitiminde bunu yapmak için elinizden gelenin en iyisini yapın.

# 15 - Sanal Ders

Bu günlerde internet bağlantılarının yüksek hızları sayesinde, Skype veya Facebook Live üzerinden veya GoToWebinar gibi diğer platformlarda kolayca arkadaşlık edebilirsiniz. Neden canlı bir ders oturumu yapmıyor veya büyük bir grubu davet etmiyor ve bir web semineri düzenleyemiyorsunuz. Düz bir ücret talep edebilir veya ücretsiz olarak yapabilir ve oturumun sonunda bir ürün veya hizmet satabilirsiniz. Dilleri, müzik enstrümanlarını, teknik yetenekleri vb. Eğitebilirsiniz.

# 16 - Mevsimlik İşleri Bul

Seyahat ederken tüm dünyada mevsimlik konserler mevcuttur. Hasat mevsimi boyunca şarap imalathaneleri için üzüm toplarken para kazanabilirsiniz. Ayrıca, bazı jet-ayar yerlerinde yüksek sezonda bir turta otelde elma toplama veya hatta başka işlerde çalışabilirsiniz. Kayak sezonu gibi işlerde insanlara nasıl kayak yapılacağını, snowboardu vb. Resmi anladın mı?

# 17 - Çevrimiçi Kurslar Yaratın

Çok tutkulu olduğum bir şey dersler yaratmak. Kurs yapmayı seviyorum. Ve muazzam bir zaman ve çaba sarf etmelerine rağmen, bulabileceğiniz en iyi pasif gelir kaynaklarından biri. Kurslarınızda öğretebileceğiniz harika bir konu bulmanız ve altın bilgi nuggetleri ile dolu bir yıldız kursu yapmak için sözde görev çağrısının ötesine geçtiğinizden emin olmalısınız. Kullanım Öğretilebilir , Udemy ve Kajabi bu dersleri pazarlamak için platformlar olarak.


You Might Also Like

19 yorum

 1. gezginler için süper oneriler

  YanıtlaSil
 2. blog gerçekten çok iyi, işime yaradı

  YanıtlaSil
 3. yararlı bir blog olmuş saolun :)

  YanıtlaSil
 4. ÖĞRETİCİ BİR YAZI OLMUŞ.ELİNİZE SAĞLIK

  YanıtlaSil
 5. çok güzel bir site işimde yaradı

  YanıtlaSil
 6. çok güzel bir site işimde yaradı

  YanıtlaSil
 7. Gezerken para kazanmanın en iyi yolunu galiba bu sefer buldum. Glocalzone! Glocalzone ile yurt dışından talep edilen ürünleri alıp getiriyorum. Ortalama ürün başına $50-$100 arası kazanç sağlıyorum. Tamamen legal ürünler, ağırlıklı olarak teknolojik ürünler getirdim.

  YanıtlaSil
 8. Çok Yararlı Oldu Teşekkür ederim.

  YanıtlaSil
 9. Harika ve süper bir site gerçekten herkese tavsiye ederim. Denemekte fayda var. Wooowww olağan üstü gerçekten.. Eee daha ne duruyorsun…

  YanıtlaSil
 10. Harika ve süper bir site gerçekten herkese tavsiye ederim. Denemekte fayda var. Wooowww olağan üstü gerçekten.. Eee daha ne duruyorsun…

  YanıtlaSil
 11. çok güzel bir site işimde yaradı

  YanıtlaSil