Craigslist gibi En İyi 10 Site: En İyi Craigslist Alternatifleri

Craigslist gibi En İyi 10 Site: En İyi Craigslist Alternatifleri

Şüphe yok ki, craigslist internet üzerindeki en büyük gizli web sitelerinden biri. Ben şahsen yıllardır alıp satma dışındaki sebeplerden dolayı kullanıyorum. Diğer sebeplerden biri  de Craigslist ile para kazanmak.
Son zamanlarda bazı eski ürünlerimi satmayı denedim ama craigslist'de iyi alıcı bulamadım, bu yüzden Craigslist gibi diğer sitelere bakmaya başladım. Sürprizime göre, ürünlerimi bu tür bir web sitesinden birinde daha yüksek fiyata sattım.
Eski ürünlerimi sık sık sattığımda, diğer Craigslist alternatiflerini denedim ve bu tür alternatifleri Craigslist'ten daha iyi buldum.
Ana nedenlerden biri rekabet olabilir. Craigslist üzerinde milyonlarca alıcı ve satıcı var, bu yüzden zaman zaman craisglist üzerinde iyi bir yanıt almak zor.
Bu durumda, craigslist gibi diğer siteleri deneyebilirsiniz.
craigslist gibi siteler

Craigslist gibi 11 En İyi Site

Listelenen tüm web sitelerinin yayınlayabileceğiniz içerik hakkında çok sıkı politikaları var. Sakıncalı, müstehcen, kaba veya ihlal edici yasalar, web sitesi kuralları ve düzenlemeleri kabul edilen herhangi bir gönderi engellenecektir.
Bu tür içerik gönderen kullanıcıların bu siteleri kullanması engellenir. İhlalciler ayrıca yasalara aykırı herhangi bir yazı için cezai işlemle de karşı karşıya kalabilir.
Tüm web siteleri uygunsuz gördüğü herhangi bir içeriği yayınlamayı reddetme hakkını saklı tutar.

1: PennySaver ABD

PennySaver_USA
Adına sadık, Penny Saver aslında para biriktirmene izin veriyor Ücretsiz ilanlar için ABD'deki en iyi craigslist alternatif ve en eski topluluk olabilir.
PennySaver 50 yılı aşkın süredir yerel topluluklara hizmet vermektedir.
“PennySaver, yerel işletmelerin etkili hiper yerel pazarlama ürünleri ve hizmetleri aracılığıyla gelişmesine yardımcı olmak için çalışıyor. Haftalık olarak Kaliforniya'daki evlerde ve ABD'de PennySaverUSA.com'da 7 gün 24 saat okunuyoruz, ”diyor.
Buraya ilan vermek ücretlendirilir ve ödemeler kredi / banka kartları ile yapılır.

2: BackPage

backpage
Doğal olarak, satın aldığınız ürünün ilk elden görünümünü almak istersiniz. BackPage bunu mümkün kılar: Gerçekten de, video reklamlar yayınlamanıza izin veren nadir bir web sitesidir, tamamen ücretsizdir.
Anlamı, kiralamak ve BackPage'e yüklemek için bir araba ya da daire gibi, reklam yapmak istediğiniz herşeyi alabilirsin. Herhangi bir yerden herhangi birinden bir şey satın alın.
Bu aynı zamanda craigslist alternatif fonksiyonları. Dünya çapında yaklaşık 50 artı ülkeden ilanlar bulunmaktadır.

3: ABD Bugün

Bugün Amerika
USA Today, dünyaca ünlü bir gazete ve mükemmel bir craigslist alternatifi. Gerçekten de, tüm milletlerden insanlar için tercih edilen bir gazete.
USA Today'in popülaritesi, basım baskısının dünyanın hemen hemen her büyük havayolunun yolcularına tamamlayıcı olduğu gerçeğinden hesaplanabilir.
USA Today'in internet sitesi de dünyanın en iyilerinden biri. Sonuç olarak, çevrimiçi olarak mevcut mükemmel bir seri ilan bölümüne sahiptir.
Gerçekten de, USA Today'in ilanlarında yabancı ülkelerden pek çok şey bulunmaktadır.
Medya evi, ilanlar için nominal bir ücret alıyor ancak reklamınız için en üstün kapsama alanı arıyorsanız, ABD Bugün doğru yer.

4: USFreeAds

USFreeAds
USFreeAds, ABD'deki craigslist gibi başka bir üst site. Size üç tür üyelik seviyesi sunuyor: Ücretsiz, Premium ve Altın. Altın üye olarak, yılda sadece 10 ABD doları reklam gönderebilirsiniz.
USFreeAds, iş arama veya işe alma, satış için malzeme, otomobil, arkadaşlık ve topluluk kaynakları gibi çeşitli kategorilerde reklamlar yayınlamanıza olanak tanır.
Ek olarak, ABD'deki diğer şehirlere yerleşenler için mükemmel bir kaynak olan konaklama yerlerini de arayabilirsiniz.
USFreeAds ayrıca bir bağlı kuruluş pazarlama programına sahiptir. Bu portala kattığınız her kişi için size bir teşvik sunulur.
Web sitesi, bağlı kuruluş pazarlamacılarının başvuru ve bağlı kuruluş pazarlama programı aracılığıyla yılda 1,500 ABD Doları'na kadar kazanabileceğini iddia ediyor.

5: Gumtree

gumtree
Gumtree.com craigslist gibi önde gelen seri ilan sitelerinden biridir. İngiltere'de kuruldu ama son 17 yıl içinde kanatlarını ABD, Avustralya, Güney Afrika, Yeni Zelanda ve Singapur'a yaydı.
Planlar ayrıca dünyanın diğer ülkeleri ve bölgeleri için özel Gumtree web sitelerini açmak için ayaktadır. Gumtree'nin İngiltere sitesi en ünlü.
Her ay yaklaşık 10 milyon ziyaretçiyi aldığını ve 2,5 milyonun üzerinde ürün listelendiğini iddia ediyor. Gumtree'de arabalardan ve diğer otomobillerden eski kitaplara, cep telefonlarına ve mobilyalara kadar her şeyi satın alabilirsiniz.
Ayrıca, Gumtree ev kiralama ve iş ilanları için de ilanlar sunuyor.

6: Close 5

close5
Aslında, Close5, ilan sitesi web sitesi topluluğunun bir dev. Bu e-ticaret bigwig, eBay aittir. Bu Craigslist alternatifi, ihracat düzenlemeleri nedeniyle sadece ABD kullanıcıları için öncelikli olarak mevcuttur.
Ancak, herhangi bir türün önceden sahip olunan şeyleri satın almayı düşünüyorsanız, bu harika bir web sitesidir. Close5, bir uygulama sunduğu için benzersizdir.
Bu uygulamayı, mallarınızı tanıtmak, bir grup veya topluluk içinde buluşmalar ve yayın mesajları düzenlemek için kullanabilirsiniz.

7: Oodle

Oodle
Oodle Marketplace olarak da adlandırılan bu web portalı, mümkün olan en yüksek erişime sahip olmanızı sağlamak için bir web sitesinin ve sosyal medya platformlarının özelliklerini birleştirir.
Oodle çeşitli ülkelerde faaliyet gösterir ve üyelik ücretsizdir. Oodle, her ay web portalına 15 milyondan fazla benzersiz ziyaretçiye sahip olmanın gururunu yaşıyor.
Burada, otomobil satın alıp satabilir , çeşitli tipteki işleri arayabilir, hizmet arayabilir ve pazardaki en iyi fırsatlardan bazılarını bulabilirsiniz.

8: Geebo

geebo
Geebo, Amerika'daki insanlar için kullanılan işlerin yanı sıra iş ilanları da satın alma ve satma yeridir.
“Çevrimiçi seri ilanların ötesinde, Geebo, temiz tasarımları, açık forumlar ve ziyaretçilerine gerçek ilgi ile ziyaret eden herkes için bir topluluk hissi yarattı.
İnsanlar deneyimlerini ve bilgilerini paylaştılar, sorular sordular, cevaplar aldılar ve bölgelerindeki diğerlerine gerçekten bağlı kalıyorlardı.
Geebo, bireyleri bir bağlantıya bağlı olarak bir ortamda bağlamayı başardı, ”diyor web sitesi.

9: Locanto

Locanto
Craigslist gibi bir başka popüler ABD web sitesi. Burada ilan ve kayıtlara erişim ücretsizdir.
Ancak, belirli bir hedef kitleye hedeflemek veya listede en üst sıralarda yer almak gibi birinci sınıf bir hizmet istiyorsanız, yayınlarınız için küçük bir ücret ödemeniz gerekir.
Locanto'da birkaç şey yapabilirsiniz. Locanto'da ilanlar göndermek çok kolay. Üye olmak için bazı temel bilgileri sağlayarak kayıt olmanız gerekmektedir.
Locanto'ya gönderdiğiniz ilanlar 60 gün boyunca saklanır. Ancak, bu dönem geçtikten sonra aynı reklamı tekrar gönderme seçeneğiniz vardır.
Locanto ayrıca resim göndermenize ve web sitenize veya sosyal medya sayfanıza bir köprü sağlamanıza da olanak tanır.

10: Reklamlar Globe

Ads_Globe
İsim, bu web portalının ne yaptığını açıkça gösterir. 150 ülkede bulunan alıcıları ve satıcıları doğrudan etkileşimde bulunmak, satmak ve satın almak için kolaylaştırır.
Bazı ev eşyalarını veya firmanız tarafından üretilen bazı endüstriyel ekipmanları satıyor olabilirsiniz. Her şey Ads Globe'da satılıyor ve satılıyor.
Ads Globe'a kayıt olmak için aidat veya ücret yoktur. Ancak, şirketler için premium hizmetler nominal bir ücret alır.

11. Trovit

Trovit
Dünyanın en popüler sınıflandırılmış sitelerinden biri ve ABD'de craigslist için mükemmel bir alternatif.
Trovit'te 3 ana kategori bulabilirsiniz: özellikler, arabalar ve işler. Bu sınıflandırılmış web sitesinde düzenli ve premium reklamlar yayınlayabilirsiniz.
Trovit, İngiltere, Kanada, Güney Afrika vb. Dahil olmak üzere diğer 50 ülkede de aynı derecede popülerdir.

ONLİNE REKLAM VERMEDEN ÖNCE

Anlaşılır bir şekilde, çevrimiçi reklam vermeden önce gözlemlemeniz gereken bazı önlemler vardır. Mükemmel yasal ürünler satan kişilerin reklamlarının kaldırıldığı durumlar var.
Daha da kötüsü, üyelikleri iptal edildi ve küçük mali kayıplara neden oldu.
Craigslist veya craigslist gibi diğer web sitelerinde herhangi bir ilan göndermeden önce, şirket sahibi tarafından izin verilip verilmediğini belirleyin.
Mesela, bazı Amerikan eyaletlerinde silah yasaları rahatlamış, diğerlerinde ise raflardan ateşli silah satın almak imkansız.
Unutmayın, insanlar online satış için neredeyse her şeyi gönderir. İnsanların kendilerini köle olarak sundukları örnekler de vardır. Genç kadınlar bekaretlerini internetten sattılar.
Yine de diğerleri, böbrek ve karaciğer parçaları dahil olmak üzere hayati organları için müşterileri istemektedir.
Ülkenizde yasal olan başka yerlerde yasa dışı olabilir. Herhangi bir ilan platformu üzerinde herhangi bir şey satmadan veya satın almadan önce, yerel ve uluslararası yasalara uygun olduğunuzdan emin olun.
Bunu yapmamak, sizi ulusal ve uluslararası yasalarla ciddi sorunlara yol açabilir.

DOLANDIRICILIKLARA DİKKAT EDİN

Seri ilanlar için web sitelerinde sahtecilik ve hile bulunmaktadır. Örneğin, kredi kartı numaranızı ve kişisel bilgilerinizi gerçek bir satıcı olarak maskelenen bazı vicdansız olmayan kişilere verebilirsiniz.
Ya da web sitesinde harika görünen bir şey satın alabilirsiniz ama ürün teslim edildiğinde aldatılmış olabilirsiniz
Kuşkusuz, craigslist veya alternatif siteleri kalmak için burada. Bu sektörün net değeri milyarlarca dolar. Anlaşılır ki, hile ve sahtekarlar bu oldukça savunmasız e-ticaret platformunda para kazanmak isteyeceklerdir.

You Might Also Like

13 yorum