Facebook'ta Para Kazanmak için 10 Hızlı ve Kolay Yolları

Facebook'ta Para Kazanmak için 10 Hızlı ve Kolay Yolları

Dünya çapında iki milyardan fazla aktif kullanıcı ile Facebook, farklı ülkelerden ve kültürlerden insanın juggernautu olarak kabul edilen bağımsız sosyal medya platformu haline gelerek yeni zirvelere çoktan değindi.
Son beş yılda büyük ölçüde gelişti.
Sadece sosyal etkileşimleri ve bağlantıları sağlayan bir ağ platformu değil, aynı zamanda dünya çapında serbest çalışanlar ve profesyoneller için kazanç fırsatları sağlıyor.
Ayrıca, kendi işinizi kurmayı / başlatmayı planlıyorsanız, Facebook'un küçük işletmenizin zaman içinde büyümesine kesinlikle yardımcı olabileceği için harika bir platform olabilir.
İnsanlar genelde merak ediyor… Facebook'ta nasıl para kazanıyorlar?
facebook'ta para kazanmak
Yine de, Facebook milyonlarca gelir elde etmek için birden çok ağ geçidi açtı; insanlar hala bu işlerden bazı ekstra para kazanabileceğimizin farkında değiller.

Facebook'ta Para Kazanmak için 10 Yolları

İşte, kullanıcıların deneyebileceği Facebook'tan para kazanmanın en iyi 10 yolu.

1. Facebook Pazarında Para Kazanmak

Facebook, satıcılarını bir çevrimiçi mağaza oluşturarak ürünlerini FB'de tanıtmaya teşvik etmek için pazar yeri özelliğini etkinleştirdi.
Facebook'ta kesinlikle para kazanabilirsiniz; Tek yapmanız gereken bu adımları takip etmek ve FB üzerinde başarılı bir satıcı olmaktır.
 • Potansiyel kitlenizi çekecek pazardaki trend ürünleri bulun
 • Marjlarınızı dikkatli bir şekilde ayarlayın, böylece sonunda zarar görmezsiniz.
 • Mağazanız için esnek gönderim iş ortakları seçin.
 • Ürününüz için rekabetçi bir fiyat düzeltin.
 • Ürünlerinizin görsel olarak çekici resimlerini ekleyin.
 • Ürünlerinizin hiçbir tutarsızlığı olmayan doğru açıklamalarını yayınlayın. Örneğin, cep telefonları ya da dizüstü bilgisayar parçaları satıyorsanız, model numarası, çalışma koşulu gibi ayrıntıları içerir. Moda ürünleri satıyorsanız, açıklamaya yeterli bilgi koyun
Facebook aynı zamanda çeşitli demografik konumların satın alma / satma sayfalarında işinizi veya ürünlerinizi tanıtmanızı da sağlar .
Bu tür gruplar aracılığıyla, çeşitli şehir ve şehirlerdeki müşterilerle etkileşime girebilir ve onlara ürünlerinizin kalitesini, neden ürününüzü satın almaları gerektiğini ve nihayet satış fiyatını belirtebilirsiniz.
Mümkünse, ürünlerinizde indirim yapmanıza izin verin. İlişkilerinizin aniden sona erdirilmesi yerine her zaman potansiyel alıcılarla pazarlık yapmaya çalışın.

2. Facebook Affiliate Marketing'den Para Kazanma

Facebook'ta para kazanmanın başka bir yolu, bağlı kuruluş pazarlama girişimleridir. Amazon, Walmart gibi popüler satış ağları , başvurduğunuz her bir satışın yüzdesini kazanmanız için ideal bir fırsat sunmaktadır.
Satıcılar, FB yayınlarınız veya FB bağlantılarınız aracılığıyla gerçekleşen satış sayısını kolayca takip edebilecekleri dönüşüm izleme koduna sahiptir.
İşte, Facebook'ta bağlı kuruluş pazarlama girişimlerini başlatmanın ve para kazanmaya başlama yolunun kesin yolları

1) BİR ORTAKLIK ÜRÜNÜ SEÇİN

Clickbank, bağlı kuruluşlar hakkında bilgi deposu görevi görür. Sosyal medyada tanıtım planına devam etmeden önce ürün istatistiklerine daha iyi bir bakış açısı kazandırın.
Satıcıların çoğundan gelen dijital ürünler, bağlı kuruluşlarına satış fiyatının% 50'si kadar yüksek ödeme yapmaktadır. Fiziksel ürünler için ortaklık komisyonları çok daha az. Amazon gibi kanallar, eBay, satış fiyatının% 4 -% 15'ini öder.

2) BİR KİTLE OLUŞTUR

Yoğun bir tempoda seyirciyi büyütmek işinizin büyümesi için çok önemlidir. Sosyal medya varlığınız olmadığı sürece, yüksek kaliteli içeriğiniz satış ortaklarınızı tanıtmayı başaramaz.
Daha fazla kitlenin ilgisini çekmek ve takipçilerin sayısını artırmak için profilinizde canlı ve görsel açıdan etkileyici içerikler yayınlamaya başlayın. Ancak, Facebook'ta hiçbir zaman para kazanmazsınız.

3) ÜRÜNÜNÜZÜ TANITIN

Ürünlerinizi takipçilerinizin önüne FB'de gösterin ve ürünlerinizi satın almalarını önermeye başlayın. Facebook pazarlamasında istediğiniz bilgiye sahip değilseniz, Facebook reklamları ve ilgili pazarlama sektörleri ile size yardımcı olacak sosyal medya planlayıcılarını ve sertifikalı uzmanları işe alın.
Bu profesyoneller, ürününüz için stratejik pazarlama kampanyaları tasarlayabilir ve ürün satışları yoluyla para kazanmaya başlamanızı sağlayabilir.
Ürün tanıtmanın başka bir yolu da, ürünle ilgili içeriği Facebook gruplarına yayınlamaktır. Aynı içeriği her gün FB'nin içerik politikasını ihlal edecek şekilde kullanmaya çalışmayın ve hesabınız bir ömür boyu askıya alınabilir.
Tasarımcı takımlarını tanıtmak için, Facebook gruplarını veya moda ve yaşam tarzıyla ilgili sayfaları arayın. Kitle ile daha fazla etkileşim yaratan yayın türlerinin kaydını tutun (beğeni, paylaşma ve yorumlar).
Bağlı kuruluş pazarlama alanında başarılı olmak için çok çaba ve enerji gerektirir. Bağlı pazarlığınız sayesinde herhangi bir tutarı garanti edemediğinizden, kararlı çabalarınız bile sizin için istenen sonucu oluşturmaya başlayabilir.
Bir ürünü yalnızca çevrimiçi satış yaparken kazanırsınız Bu kadar basit!
En iyi para kazanma yan işlerinden biri de bunun yanında tam teşekküllü olarak yapabilir.

3. Facebook Sayfası ile para kazanın

Eğer FB üzerinde para kazanmayı düşündüyseniz, kendi hayran sayfanızı oluşturmayı düşünün. FB Sayfanıza büyüleyici içerikler yazın ve takipçilerinizden yanıt kaydetmeye başlayın.
Eğlence, politika, spor ve diğer konularda parodi videolar oluşturabilirsiniz. Bu tür videoları FB’de yayınlıyorsunuz ve hayranlarınızın temelini oluşturmaya başlıyorsunuz. Memolar bile sizin için işi yapacaklar, bu günlerde insanlar şaka yaratan içeriklere takıntılı oluyorlar.
Sayfanızın takipçilerinizden etkileyici bir yanıt almaya başlamasını bekleyin ve yakında FB sayfanızdaki beğenme sayısında hızlı bir artış göreceksiniz.
Artık Hayran sayfanızdan para kazanmak için ihtiyacınız olan her şeye sahipsiniz, hayran sayfanızda yayınlamaya başlayın. Burada sponsorlu posta kavramı tanıtıldı.
Sponsorluklar, bir şirketin Facebook, Instagram gibi sosyal medya kanallarında büyük bir hayran kitlesi olan birine ödeme yapmasıdır. Genel olarak ödeme, şirketin ürünlerini bu sayfalar aracılığıyla tanıtmak için yapılır.
Yayınlar farklı türlerde olabilir - içinde metin bulunan bir ürün resmi, bir meme, bir bilgi grafiği, bir ürün lansmanı videosu veya bir tanıtım mesajı.
Bu şirketler için bir marka etkeni olarak hareket edeceksiniz ve sponsorlu yayınlardan elde ettiğiniz kazançlarınız, Facebook takipçilerinizin sayısına ve sayfanızla ne kadar iyi etkileşime girdiğine bağlı olacaktır.
İşletmelerini Facebook'ta pazarlamak isteyen şirketler, ürünlerini kitlenize yönlendirirseniz satış yapacaklarından sponsorlu yayınlar için ödeme yapmaya hazırdır.
Sayfanız gençlere yönelik bir konu ise, genç nesil çoğunlukla teknoloji ve moda ile ilgilendiğinden, çeşitli gadget üretim ve moda varlıklarından teklifler alabilirsiniz.
FB'ye bağlı bir grup takipçi grubunuz olsa bile, markalar sayfanızı değerlendirecek ve sponsorlu yayınlar için size yaklaşacaktır. Böylece bu basit yöntemle Facebook'ta kesinlikle para kazanabilirsiniz.

4. Facebook gruplarıyla para kazanın

Farz edelim ki, bir moda tasarımcısınız ve birbirinizi destekleme amacıyla bir grup endüstri akranına bağlanmak istiyorsanız, bir Facebook grubu oluşturmak karlı bir fikir olabilir.
Burada, aynı alanda çalışan ve kendi işlerinin iyileştirilmesi için birbirleriyle işbirliği yapmayı amaçlayan bir grup tutkulu insanla iletişim kurabilirsiniz.
Bir grup oluşturup grubunuza daha fazla üye ekledikten sonra Facebook'ta bir Moda topluluğu oluşturabilirsiniz. Grupta ilgili yayınları haftada en az birkaç kez yayınlamaya başlayın ve diğer üyelerin aynı şeyi yapmaya teşvik edin.
İşte sorgunuz, FB grubunda nasıl para kazanılır?
Eh, yeni Facebook Group'larda yeni piyasaya sürülen ürünlerini tanıtmak isteyen binlerce yabancı ve yerel marka var.
Moda tasarımcıları, moda meraklıları ve moda takipçileri içeren bir FB grubunuz varsa, çeşitli tanınmış markalar, ürünlerini grubunuzdaki büyük bir kitle kitlesinin önünde tanıtmak için size yaklaşacaktır.
Mesajlar resim, video, iş teklifi veya ürün kataloğu olabilir. Çeşitli web seminerleri ve Facebook canlı oturumları, grubunuzdan para kazanmanıza ve başarınız için yavaş yavaş linchpin olmanıza yardımcı olacaktır.
Hangi web seminerleri yazılım bilmek için, “bu bağlantıyı başvurabilirsiniz İşletme Ücretsiz Webinar Yazılım ”

5. Hizmetler sunarak Facebook ile para kazanın

Eğer istikrarlı bir gelir için yollar öğrenirseniz, FB'ye para kazanmak oldukça etkili olur. İşletmeniz için bir Facebook sayfanız olmasa bile, önemli değil.
Kişisel profilinizden, bu ücretsiz işlerden para kazanabilirsiniz .
 1. Serbest Yazarlık
 2. fotoğrafçılık
 3. Olay yönetimi
 4. Grafik dizayn
 5. kurgu
 6. Veri girişi
 7. Dijital Pazarlama
 8. Hesap Yönetimi
 9. Sanal Yardım
Arkadaşlarınız ve aile üyeleriniz ihtiyaç duydukları bir hizmet için sizi işe almakla ilgilenebilirler. Facebook'ta uzmanlığınızı ve becerilerinizi paylaşarak, Facebook'ta para kazanma fırsatını keşfedebilirsiniz.

6. Facebook-Kurşun Üretimi'nde para kazanın

Genel olarak, pazarlama uzmanları Facebook işletme sayfanızın her takipçisinin potansiyel müşteri olduğunu düşünüyor.
Ancak, Facebook, sunduğunuz ürün veya hizmetlerle ilgilenebilecek doğru kullanıcıları bularak sizin için yolu kolaylaştırır.
Takipçileriniz için ilgi çekici içerikler oluşturmak ve onları sayfanıza takmak, hayran kitlenizi kullanmanın mükemmel bir yoludur.
Kendi web sitenizi veya arkadaşınızın veya bir markanın web sitesini tanıtıyorsanız, web sitenizin veya başka bir web sitesinin açılış sayfalarına bağlantı gönderebilirsiniz.
Ayrıca, hayranlarınıza günlük bültenler, ürün güncellemeleri ve özel teklifler için kayıt olmalarını isteyebilirsiniz.
Facebook ile, e-posta adreslerini toplamak için bir e-posta katılım formu da tasarlayabilirsiniz.
Bu insanlar e-postalarınızın aboneleri olduktan sonra, markanızın sunduğu en son ürün ve hizmetler hakkındaki bilgileri veya sunduğunuz markanın sunduğuna dair bilgilerin yanı sıra bu teklifleri ve indirimleri göndermeye başlayabilirsiniz.
Bu, onları mağazanızdan veya müşterinizin mağazasından pahalı ürünler satın alma konusunda ikna etmenin harika bir yoludur.
İlk olarak, daha düşük biletli ürünleri satmaya odaklanıyorsunuz ve yavaş yavaş yüksek fiyat etiketleri olan ürünlere yaklaşıyorsunuz.
İşletmeniz için potansiyel müşteri oluşturmanın bir diğer yolu, aynı niş içerisinde ve ağ oluşturma yöntemleri ile çalışan fan sayfalarına veya Facebook gruplarına yaklaşmaktır; Sayfanıza daha fazla insan getirebilir veya web sitenize yönlendirebilirsiniz.
Ne kadar çok potansiyel müşteri yaratırsanız, Facebook'ta daha fazla para kazanırsınız.

7. Facebook Apps'tan para kazanın

Bir programcı ya da kodlama uzmanı iseniz, kariyerinizde bir Facebook uygulama geliştiricisi olmayı seçebilirsiniz. Niye ya?
Facebook, Facebook'ta para kazanmalarına yardımcı olan geliştiriciler için birden fazla para kazanma seçeneği sunmuştur.
Bunlardan bazıları.
 • Facebook uygulaması tuval sayfalarının sayfa görünümleri için BGBM gelir modelleri. Bunlar, reklamları kimin sunduğuna bağlı olarak değişir.
 • Bir uygulamanın kullanıcılarının kullanabilmeleri için dijital hizmetlerin abonelik modelleri ödeyecektir. Örneğin, bir 'Keskin Nişancı' oyununda daha fazla silah satın almak için, kullanıcı Facebook ödeme arayüzü üzerinden ödeme yaparak ekstra para ödemek zorundadır.
 • Gibi Facebook Reklam Ağları tıklama modelleri başına maliyet Rockyou , SocialMedia, Lookery, VideoEgg, Say Medya ve daha fazlası.
 • Diğer şirketlerin banner reklamları için uygulamanızda bir alan ayırarak para kazanabilirsiniz
 • Kendi başına veya EA, Zynga, Gameloft gibi bazı oyun şirketlerinden sanal ürünler satabilirsiniz.

8. Facebook'ta Para Kazanın - FB Hesaplarını Satın

Eski Facebook hesaplarını pazarlama ajanslarına satmak son zamanlarda bir trend haline geldi. Dijital ajanslar, müşterilerinin markalarını tanıtmak için bu hesapları satın alıyorlar.
Benzer şekilde, eski bir Facebook grubunun veya yüksek sayıda takipçi içeren bir sayfanın satılması, Facebook'ta para kazanmanıza yardımcı olacaktır.

9. Facebook Pazarlama

Facebook pazarlama ve Facebook Reklam platformunun istediğiniz yeteneklerine sahipseniz, kariyerinize serbest bir Facebook pazarlamacısı olarak başlayabilirsiniz.
Böyle bir iş için en önemli sorumluluklar olacaktır.
 • Belirli bir süre için etkili bir içerik planı tasarlayın.
 • Her bir yayına ait taahhütler gibi Facebook istatistiklerini analiz edin (beğeniler, paylaşımlar ve yorumlar)
 • İzleyici-görsel ve metinsel için cazip içerik oluşturun.
 • Facebook Analytics platformu tarafından sağlanan günlük istatistikleri ölçün. Bu tür istatistikler günlük beğeni, sayfa ziyaretleri, her gönderi için kitle erişimi vb. İçerir.
 • Markalar için stratejik pazarlama kampanyaları tasarlamak ve ürün tanıtımının uygun yollarını bulmak.
Profesyonel bir Facebook pazarlamacısı, Facebook tanıtımının tüm hilelerini ve korsanlarını bilir. Pazarlama kampanyalarını ele alma konusundaki yetkinlikleri ve yetenekleri, müşterilerinden profesyonel projeler almasını sağlar.
Facebook, kendi markanızı tanıtmak için Google’dan sonraki önemli kanal olduğundan, şirketler takipçilerini işlerine potansiyel potansiyel müşterilere dönüştürmeyi hedefliyor.
Bu nedenle, çoğu işletme Facebook pazarında liderlik etmek ve aynı anda bir marka kitlesi geliştirmek için Facebook pazarlama uzmanları işe alır.

10. Facebook Sayfasını açarak para kazanın

Facebook, çoğu kullanıcı için kullanabileceğiniz sorunsuz bir platformdur. Hemen hemen her birimiz FB'nin nitty-cesediyle iyi donanımlı. Çevrimiçi nüfusun bir bölümü, bu sosyal platformun gelişmiş işlevlerini hala bilmiyor.
Çevrimiçi sayfalar, tuğla ve harç mağazaları ve FB sayfası oluşturma ve sürdürme konusunda yapısal bir fikir olmayan bireyler var. FB sayfası oluşturmanın karmaşık bir senaryosuna girmezler.
FB sayfaları oluşturma ve bunları sürdürme konusunda yeterli bilgiye sahipseniz, bu şirketlere ve bireylere Facebook'taki resmi sayfalarını oluşturma konusunda yardımcı olabilirsiniz.

You Might Also Like

10 yorum