Her Girişimcinin 2018'de Okunması Gereken 10 En İyi İşletme Kitabı

Her Girişimcinin 2018'de Okunması Gereken 10 En İyi İşletme Kitabı

Parlak bir fikri olan herkes, bugünlerde bir iş açabilir. Ancak bu tür kavramlar bulmak zor olan sermaye gerektirir. Parlak iş fikirleri, geleneksel olmayan ve başarılarını sağlayabilecek kutu stratejileriyle desteklendiği sürece mükemmeldir.
Böyle bir senaryoda, gelişmek isteyen her işletme sahibinin, yeni kavramlar ve eğilimler hakkında onlara rehberlik eden ve onlara rehberlik eden kitapların okunması yakındır.
Amerika'nın ünlü Sertifikalı Konuşma Uzmanı Dr. Alan Zimmerman, “ Bazı insanlar yalan söyleyecek, hile yapacak, çalacak ve geri adım atmaya devam edecek… ve düşünmek zorunda kalacaklar ,” dedi.
Bir finansal planlayıcının Tom Corley tarafından yürütülen ABD'deki 233 varlıklı bir araştırmacının, Elon Musk, Oprah Winfrey, Bill Gates ve Mark Zuckerberg gibi ünlülerin günlük olarak okuduğu ortaya çıktı.
Corley tarafından araştırılan zengin insanların yaklaşık yüzde 88'i, her gün kitap okumak için en az 30 dakika geçirdiklerini söyledi. Yani bir girişimciyseniz ve iş hayatında ilerlemek istiyorsanız, ünlü yazarların yazdığı en iyi iş kitaplarını okumalısınız .
2017 İş Kitapları

2018 için 10 İş Kitabına

2018 için size en çok ihtiyaç duyabileceğiniz 10 en iyi iş kitabı. Bu listedeki tüm zamanların en iyi iş kitaplarını bile ekledim.

1: Titans Araçları - milyarderlerin, simgelerin ve dünya standartlarındaki sanatçıların taktikleri, rutinleri ve alışkanlıkları- Tim Ferriss (Sınıf: İş Kitapları)

Silikon Vadisi simgesinden Tim Ferriss tarafından yazılan bu kitap, sağlıklı, varlıklı ve bilge olmakla ilgilidir.
Titanların Araçları
Kitap, Reid Hoffmann, kurucu ortak, LinkedIn, aktör Kevin Costner, girişimci ve yazar Seth Godin ve diğer birkaç başarılı kişiyle röportajların ustaca bir karışımıdır. Titans Araçları, iyi uykularından pratik olarak her şey için önemli ipuçları sağlar. Daha iyi getiri için paranızı yönetmek.
Titans'ın araçları, diğerleri arasında Scott Belsky ve liderlik danışmanı Jocko Willink de dahil olmak üzere yüksek uçan teknoloji yatırımcılarının liberal bir yaşam mantraları ve alıntılarına sahiptir.
Kısaca, kitap bu iş kaptanlarının milyarder olmasına yardımcı olan yaşam tarzlarını ve ilkeleri gözden geçiriyor . Kitap, kadın okurlara yardımcı olan başarı hikayelerini sunan 10 kadın milyarderle de görüşüyor.

2: Ayakkabı Köpeği - Phil Knight (Sınıf: İş Kitapları)

ayakkabı köpeği
Nike'ın kurucu ortağı Phil Knight, dünyanın en çok satan spor kıyafeti ve koşu ayakkabısı olan Ayakkabı Köpek'i ile hayallerini yeniden kurmayı hayal ediyor. Knight, okuyucuyu, Nike'ın başarısına 'Crazy Idea' olarak fatura ettiği şeyin doğuşundan alır.
Girişimcilere, kutunun dışında düşünmek için gerekli teşviki sağlar. “Sporcular olmadan sporcuların ne hissettiğini hissetmek için bir yol olsaydı. Çalışmak yerine her zaman oynamak için?
Ya da işin özü o kadar çok şeyden hoşlanıyor ki? ”Diyor Knight, 1962'deki günlerini ailesinin çağırdığı genç“ Buck ”olarak hatırlıyor. “.... Kendime söyledim: Herkes senin fikrini çıldırsın…… Devam et. Ne olursa olsun, sadece durmayın, ”diye anlatıyor.
Ayakkabı Köpekleri 'Çılgın Fikir' ve bir kağıt kağıdından Japonya'nın Kaplan Ayakkabı Şirketi ve Nike'ın evrimi ile nasıl bir ortaklık kurduğunu anlatıyor. Ayakkabı Köpekleri, hevesli işadamları ve girişimcileri hayallerini peşpeşe kovalamaya teşvik eder.

3: Tanrılar Vadisi : Silikon Vadisi Hikayesi - Alexandra Wolfe

Wall Street Journal muhabiri Alexandra Wolfe, Silikon Vadisi klişelerini işkolik wunderkind olarak kabul ediyor. Wolfe, Peter Thiel'in arkadaşlığının bazı düşkünlerine ve başarılarına yeni bir bakış atıyor.
Tanrılar Vadisi
Kitap Thiel Fellowship adayları etrafında inşa edilir: Jonathan Burnham, yarı-Asya, yarı-Kafkas bir kız, Paul Deming Paul Gu iken insan yaşamını uzatmak niyetinde iken, değerli ve nadir mineraller için göktaşı, asteroitler, kuyruklu yıldızlar ve diğer yıldız organları matkap istiyor para kazanmak için yeni yollar ve araçlar geliştirmek istiyor.
Wolfe'un kitabı, PayPal'ın kurucu ortağı tarafından sunulan 100.000 dolarlık bursiyerin 20 finalistini, gençlerin üniversite eğitimini girişimcilik eğitimi lehine terk etmelerini istediklerini söyler.
Öyküleri, herşeyi takip ediyor - Marc Zuckerberg ve meslektaşlarının, Facebook'un kaçak bir başarı, kişisel yaşamları ve mücadeleleri haline gelmeden önce yaşadıkları gibi ortak evlerden.
Yazar ayrıca, genç girişimcilerin karşılaştıkları zorluklar ve iniş çıkışları gibi zorlukları ve benzersiz, yenilikçi fikirlere sahip olmalarına rağmen başlangıç ​​girişiminde para elde etmede zorluklara dikkat çekiyor. Kitap, Thiel Fellows hakkındaki mücadelelerle ilgili değil, Silikon Vadisi'nin yaşamının çeşitli boyutlarına, hayallerinin ve gençlerin beklentilerine, onların yüksek ve alçaklarına odaklanıyor.

4: Own It - İşyerinde Kadınların Gücü - Sallie Krawcheck

Hem erkekler hem de kadınlar için 2018'in iş kitaplarını okumalı. Başarılı bir iş ve endüstri kaptanı olarak kendi deneyimlerinden yola çıkarak, Sallie Krawcheck, kadınların erkek meslektaşlarıyla eşit bir şekilde rekabet edebilecek ve başarılı olacağı konusunda doğuştan gelen niteliklere sahip olduklarını vurgular.
Kendi İşini Yapan Kadınların Gücü
Yazar Ellevest'i kurdu ve Wall Street'in üst kademelerinde çalışan kadınlara yatırım fırsatları sunarak, Merrill Lynch Wealth Management CEO'su ve Citigroup'un CFO'su Smith Barney'in CEO'su da dahil olmak üzere en üst düzey görevlerde bulundu.
Forbes.com, “Krawcheck, kadınları zaten feminizmin dördüncü dalgası olarak adlandırdığı şeyi başarmak için doğal niteliklere ve beceri kümelerine sahip olduklarını göstermek için araştırmalarından ve anekdotlarından yararlanıyor” diyor.
Own Kadınların finansal açıdan güçlendirilmesi olarak tanımlanabilecek olanı hedefler. Krawcheck, uygun fırsatlar sunulduğunda, kadınların girişimcilik ve servet üretimi söz konusu olduğunda erkeklerle eşit olacağından emindir.

5: Net Ve Kelebek - Olivia Fox Cabane ve Judah Pollack tarafından

Bu benzersiz bir kitap ve hem mevcut hem de mevcut girişimciler için hem de tomurcuklanan bir başka zorunluluktur. Burada Olivia Fox Cabane, Judah Pollack'le birlikte, herkesin daha yeni ve yeni fikirlere ulaşmak için beynini nasıl eğitebileceğini okuyuculara göstermeye çalışıyor.
Net Ve Kelebek

İnsan beynini bir kelebeğin her yerinde ve güzel, düzensiz ve zorlu ama oldukça değerli olarak tanımlarlar.
Yazarlar okuyuculara bu kelebeği nasıl “netleştireceklerini” ve düşüncelerini özgür ve yönlendirici olmaya yönlendirdiğini göstermeyi amaçlıyor. Silikon Vadisi firmalarıyla yaptıkları kapsamlı deneyimler sayesinde yazarlar, düşünce zincirindeki tüm iç blokları yıkarken, çığır açan fikirler üreten beynin parçalarına erişmeye yardımcı olan çeşitli kolay DIY süreçlerini ortaya koyuyor.
Cabane ve Pollack tarafından vurgulanan taktikler basitten yenilikçie kadar değişmektedir. Bu alıştırmaların örnekleri arasında: Yerçekimi olmadan alternatif bir evrenin, sosyal ve yasal kuralların hayal edilmesi, zihinsel egzersizlerle 'Impostor Sendromu' ndan kurtulmak, bir ağaca tırmanarak perspektiflerin değiştirilmesi, bir yabancı dil filminin altyazısını izleyerek beynin kelebek modunu simüle etmek. ve diğerleri.
Bu iş kitabı, düşünce sürecinin yeni zirvelere ulaşmasına yardımcı olurken doğuştan gelen yetenekleri karıştırmayı amaçlamaktadır.

6: Yangın çalmak - Steven Kotler ve Jamie Wheal

Bu kitap, beyninizi nadir, tartışmalı ve büyük ölçüde soyulmamış bilinç seviyelerine yönlendirerek hayatınızı yükseltmekle ilgilidir.
Yangın çalmak
Yazarlar Steven Kotler ve Jamie Wheal, Eric Schmidt ve Elon Musk ve Donanma SEAL ve Yeşil Bereliler de dahil olmak üzere elit askeri birimler gibi Silikon Vadisi honchos yardımcı olan bu bilinç düzeylerini araştırmak için dört yıl boyunca bir araya geldi.
Yazarlar , usta terörist Usame Bin Ladin'in idamesiyle ünlü SEAL Team-6'nın evini ziyaret ettiler Onlar, Googleplex, Burning Man Festivali, Richard Branson'un Necker Adası'nı ve Red Bull, UNO genel merkezi ve Nike Innovation Center'ın eğitim tesislerini, aşırı performans gösterenlerin bilinç düzeylerine bakmak için gezdiler.
Kitap, insan düşüncesinin gri alanlarının bazılarına ve dünyayı bildiğimiz şekliyle nasıl şekillendirdiğine dair hayati bilgiler edinmek için dört temel güçten - psikoloji, nörobiyoloji, farmakoloji ve teknolojiden yararlanmaktadır.
Yangın çalmak, insan bilincine dokunarak neyin başarılabileceğinin en çok düşünüldüğü, tartışmalı olarak tartışmalı bir tartışmadır. Bu 2018 iş kitabı, hayatını her alanda geliştirmek isteyen herkes için bir rehber görevi görebilir.

7: Kötülüğün Gücü - Daymond John

Daymond John tarafından hazırlanan bu kitap, yeni ve mevcut girişimcilerin, asıl kaygılarının ne kadar büyük olduğunu kendi avantajlarından en iyi şekilde yararlanabilecekleri konusunda değerli bilgiler, ipuçları ve kılavuzlar sunmaktadır.
Broke Gücü
Konsept, 40 $ değerinde kumaşı milyon dolarlık bir markaya dönüştürmenin başarısından kaynaklanıyor. Girişimciliğe damgasını vuran gençler ve kadınlar için ilham verici bir yumruk sağlar.
Yazar, ev dikilmiş kıyafetlerinden önemli bir moda etiketi oluşturdu ve piyasada bir sıçrama yapmak için finansman eksikliğini güçlü bir araca dönüştüren diğer sıradan insanların örneklerini aktardı.
Broke Gücü, iş dünyasındaki mücadeleciler için aşağıdan yukarıya ve gerçekçi bir mesaj taşır. Kitap basit bir dilde yazılmıştır ve büyük ölçüde herhangi bir iş jargonundan yoksundur. Kısaca, sıradan kişiye yöneliktir.
Daymond John, kendi gözlemlerini yazarken, kitabını, sıfırdan aldığı, genellikle kalp dokunuşlu girişimcilerle serpiştiriyor. Başarılı olduğu veya büst olduğu insanlar.
Potansiyel işadamlarını, büyük ölçekli şirketlerin ve finansal kuruluşların müşteri ilgisinin azalması nedeniyle parasal darboğazla nasıl karşı karşıya kaldıklarını belirterek teşvik eder.

8. Yarının Büyük Soruları : David Rothkopf

Teknoloji, düşünce yazılarımızı herhangi bir şekilde etkiledi, yazar David Rothkopf bu kitapta cevap vermeye çalıştı. Rothkopf dünyanın atasözü yolculuğunu üstleniyor. Dünyanın yeni bir mucit ve entelektüel türüne şahit olup olmayacağını sorguluyor.
Yarının Büyük Soruları
Teknolojileri, doğadaki değişimleri ve bu yeni kuşak aydınların adapte edeceği ya da benimseyeceği hayatı inceliyor. Rothkopf, icatların ve aklın merkezinin Avrupa'dan ABD'ye nasıl kaydığını, Asya'nın yeni odak noktası olduğunu da ekliyor.
Asya ve gelişmekte olan dünyanın bu yüzyılın dönüşümcü düşüncesini nasıl üreteceğini tartışıyor. Rothkopf, bu soruları yanıtlamaya ve dünyanın ve Amerika'nın değil, Afrika, Asya ve Güney Amerika gibi dünyanın beklenmedik alanlarından bazılarının ortaya çıkabileceğinin altını çiziyor.
Yazar, daha önceden kabul edilen tüm yaşam kavramlarının meydan okuduğu bir durum düşünmektedir.

9. Teklik Gücü : Niloufer Merchant

Teklik yeni bir terimdir. Niloufer Merchant adlı kitabında, düşüncenin benzersizliğini iş dünyasında tamamen yeni bir boyut olarak tanımlar.
Tekliğin Gücü
Dünyaya dağılmış birçok insanın ya da belirli bir coğrafi bölgenin bir araya gelebileceği ve iş için tamamen yeni bir kavram geliştirebileceği tartışmasını sunuyor. Başkaları ile etkileşimde bulunan benzersiz becerilerimizin yalnızca sosyal medyada yer aldığını ileri sürüyor.
Bu tür beceriler ve fikirler, gelişmiş bir dünya için toplu olarak daha iyi bir amaca hizmet edebilir. Niloufer Merchant'ın kitabı da Zach Wahls gibi gerçek hayat örneklerini içeriyor.
Gençler olarak, Wahls Amerika'yı ikna etmede etkiliydi, eşcinsel öğrencilere geleneksel olarak erkek bir kuruluşta da İzci olarak fırsatlar sunuldu.

10. Olağanüstü Akıl Yasası : Vishen Lakhiani

Zihni ve davranış tarzını içeren ve kısıtlayan geleneksel prangalardan kurtulmak isteyen herkes için, Olağanüstü Akıl Yasası mükemmel bir iş kitabıdır.
Olağanüstü Akıl Yasası
Modern iş, ultra-modern düşünmeyi gerektirir ve bu, yazar Vishen Lakhiani'nin öğretmeye çalıştığı şeydir. Kitap, “bizi sıradan yaşamın prangalarından kurtulmak için yasaların bir planı” olarak tanımlanmıştır.
Lahkiani haklı olarak, seçimlerimizin kendimizin değil, daha çok alışkanlıklarımızla daha da güçlenerek kültür ve iklime dayandığını söylüyor.
İnsanların büyük bir çoğunluğu, yaşamlarını neredeyse her alandaki sosyal yaşamda, maliyede, ailede ve kariyerindeki büyümeye teşvik eden prensiplerle yaşarlar. Kaldığımız şeyi uygulamaya devam ediyoruz ve bu kuşaklaşma trendi birkaç kuşak boyunca devam etti.
Yazar, okuyucuyu, kendiliğinden gerilemeden uzaklaşmaya ve iş ve yaşamdaki başarı için bilinmeyen ancak güvenli sulara adım atmaya cesaretle teşvik ediyor.

You Might Also Like

6 yorum