Akademik Gelişiminden Çocuklar İçin En İyi 13 Eğitici Oyun Sitesi

Akademik Gelişiminden Çocuklar İçin En İyi 13 Eğitici Oyun Sitesi


Çocuklar her birimize her zaman büyük sevinç kaynağıdır.
Ancak ebeveynler olarak, yaşadıkları dünyaya dair bilgi ve bilinçlerinin sınırlarını zorlayarak onları yaşamın zorluklarına hazırlamak da bizim sorumluluğumuzdur.
Bunu yapmanın harika bir yolu, çocukları beynine test etmek için özel olarak tasarlanmış çeşitli aktivitelere katılarak - eğlenceli ve eğlenceli bir şekilde.
Bugün çocuklardan oluşan büyük bir çoğunluğu gadget'lar ve oyun oynamak için gittikçe artan bir ilgi göstererek, çevrimiçi eğitim oyunları, çocuklarının çok yönlü gelişimlerini geliştirmek isteyen ebeveynler için tercih edilen bir seçenek haline gelmiştir.
Birçok bilimsel çalışma, çocukların oyun tabanlı öğrenmenin yardımıyla daha iyi tepki verdiklerini ve daha fazla şey öğrendiklerini kanıtlamıştır.
Çocuğunuzun akademik gelişimine yardımcı olabilecek ve genel bilgilerini geliştirebilecek, kaliteli çocuklara yönelik eğitici oyunlar için bir ebeveynseniz, burada göz önünde bulundurmanız gereken birkaç seçenek vardır.

Çocuklar için en iyi online eğitici oyunlar listesi

çocuklar için eğitici oyunlar

1.  NASA Çocuk Kulübü

Çocuğunuz uzay ile ilgileniyor, Star Wars gibi bilimkurgu filmlerine bağlı ve evinizin etrafında bir astronot gibi davranan bisiklet kaskı takıyor mu?
Daha sonra çocuklar, farklı beceri seviyelerine sahip eğlenceli oyunlar oynayabilecekleri bu eğitici oyun alanını seveceklerdir (çocuklar için 4. Sınıf için. Buradaki çocuklar için tüm oyunlar, STEM'deki en son standartlara uygun olarak tasarlandı - bilim, teknoloji, mühendislik ve matematik.
Özel bir bonus olarak, çocuğunuz NASA, uzay görevleri ve uluslararası uzay istasyonu hakkında da bilgi edinecek.

2.  Sihirli Okul Otobüsü

Çocuğunuza eğlenceli bir şekilde katılmalarını sağlayın. Frizzle, bilim öğretmeni ve cesur kaşif kaşifleri, büyülü Sihirli Okul Otobüsü'nde yeni maceralara atılıyor.
Aynı adı taşıyan çok sevilen, en çok satan kitaplara dayanan Magic School Bus, çocukları, yeni istilacı türler, uydular, buzullar, sinir sistemi ve yol boyunca uzanan derin denizleri keşfederek büyülü ve sanal bir yolculuğa çıkarıyor.

3.  Matematik Bahçesi

Çocuğunuz matematikten korkuyor mu? Eh, çoğu çocuk. Anlama sayılarından sonra göründüğünden çok daha zor olabilir.
Ancak bu popüler çocuk öğrenimi oyun web sitesini tanıtarak ona yardımcı olabilirsiniz. Sadece basit matematik oyunları, beyin teaserları, genel bilgi yarışması ve eğitim bulmaca oyunlarını bir araya getirecekler, aynı zamanda matematikin temel temellerini kendi hızlarında keşfetme şansına da sahip olacaklar.

4.  Eğlenceli Beyin

Anaokulundan 8.sınıflara kadar olan çocuklar için oluşturulan FunBrain, çocukların problem çözme becerilerini geliştirerek matematik ve okuma ile ilgili sorunlarla karşılaşmalarına yardımcı olmak için tasarlanmış videoların, ücretsiz etkileşimli oyunların ve çizgi romanın sanal bir hazinesidir.
Çocuklar için bu eğitici oyun sitesi, hem evde hem de okulda çocuklar için eğlenceli ve güvenli bir ortam sağlamanın gururunu yaşıyor.

5.  Hikaye Yeri

İlk olarak 2000 yılında başlatılan StoryPlace, sadece çocuklar için geniş bir sanal kütüphane olarak tanımlanabilir. Ağzına kadar dolu efsanevi hikayeler , heyecanlı maceralar ve bugünün çocukları ilham eminiz cesaret ve kahramanlığı hikayeleri.
Değişen zamanlara uygun olarak site, her türlü mobil cihazla uyumlu dijital formatta çocuklar için ünlü hikayeleri ve eğlenceli aktiviteleri sergilemek üzere yeniden tasarlandı.
Ebeveynlerin ve bakıcıların yararına, site şimdi erken okuryazarlık bilgilerini de içermektedir.

6.  Macera Görev

Çocuğunuza, onu yenmesine yardımcı olabilecek 700 canavar ve büyülü güçle dolu bu büyülü dünyayı keşfederek eleştirel düşünme potansiyelinden yararlanın.
Dünyayı belirli bir doomdan kurtaracak bir görev yapmaya başladığı andan itibaren bir Ninja, Büyücü, Şövalye, Mage ve Dragonslayer'a dönüştüğünü görün.

7.  Ulusal Coğrafya Çocukları

Bu, ödüllü dergiler, kitaplar, videolar, etkinlikler, oyuncaklar, uygulamalar ve oyunlar aracılığıyla çocuğunuzdaki genç kaşifleri ortaya çıkarmak için en iyi öğrenme web sitelerinden biridir.
Bilimsel keşfe adanmış dünyaca ünlü bir organizasyon tarafından desteklenen bu eğitim sitesi, dünyayı ve nasıl çalıştığını çocuklara öğretmekle ünlüdür. Böylece başarılı olmaları ve daha iyi bir yer haline getirmeleri için onları güçlendiriyor.

8.  Susam Sokağı

İkonik, Emmy ödüllü, aynı isimli TV şovuna dayanan Sesame Street , çocukların oyun oynayıp videoları izleyebilecekleri ücretsiz bir eğitim oyun sitesi.
En sevilen Susam Sokağı dizilerinden en çok sevilen Muppet karakterlerinden bazılarını, oynak Elmo, Oscar, Grover ve Abby de dahil.
Site ayrıca çocuğunuz için kişiselleştirilmiş müfredat önerileri sunmaktadır.

9.  Poisson Rouge

Bu zaten 1999'dan beri çocuklarla birlikte büyük bir hayranı var. Sebepler oldukça basit. Tüm yaş grupları ve 300'den fazla oyun için ders dışı aktiviteler içerir - sıfır metinle.
Çocuklar, bir fare tutmaya yetecek kadar kısa bir sürede burada olma yolunu bulurlar.
İçinde bulundukları zaman, onları karar verirken proaktif olmaları için teşvik eden animasyonlar, oyunlar ve eğlence dolu etkinliklerle dolu bu büyüleyici dünyadan çıkmaları zor.

10.  Diz Bouncers

Onların sloganı ile uyumlu - bir amaç ile oynamak - bu eğitim oyunu web sitesi, çocuğunuzun öğrenme için hayat boyu bir sevgi aşılamak için tasarlanmış kendi online oynak öğrenme merkezidir.
Site, çocuklara temel eğitim becerileri kazandırmak için bir takım eğitim uzmanları tarafından geliştirilen ilgi çekici oyunlar sunuyor .
Hem Google Play'den hem de App Store'dan indirebilirsiniz. Ayrıca kayıt olduğunuzda bir hafta boyunca ücretsiz deneme süresine sahip olursunuz.

11.  Manga Yüksek

Öğrencilerin Math'ları anlayabildikleri, çocuklar için dünyanın ilk oyun tabanlı öğrenme sitelerinden biri olduğunu iddia ediyor.
Matematikçiler ve oyun uzmanlarından oluşan bir ekip tarafından kurulan site, matematik öğrenmeye biraz eğlence getirmek için dikkatli bir şekilde özenle seçilmiş rahat okul oyunlarını kullanıyor.
Her oyun, öğrenmenin temel konularını kapsayacak şekilde tasarlanmıştır ve öğrencinin becerilerine uyum sağlamak için yerleşik zorluk seviyelerine sahiptir, bu da onların anlama düzeyleri ile ilişkili olmaya izin verir.
Bu eğitim sitesi şu anda yeni kullanıcılar için 30 günlük ücretsiz deneme süresi sunuyor.

12.  Fizik Oyunları

Manga High Powered by, bu çocuklar web sitesi, başka bir zor konu - Fizik - anlamak için eğlenceli hale getirmekle ilgilidir.
Bu öğrenim sahasında yer alan çocukların eğitsel oyunlarından bazıları inşaat, yıkım, aksiyon, mermi ve istifleme oyunlarıdır - hepsi de Fizik yasalarına odaklanmıştır.
Özel bir oyun kullanarak biraz karmaşık bir konu açıklamak için yeni bir girişimi - kesinlikle Fizik kavramak bir sorunla karşı karşıya kalan öğrenciler için tavsiye edilir.

13. Kulüp Pengueni

Disney'in sahibi olduğu bir site olan Club Penguin, çocukların maceralarını kovalayabilecekleri, maceralarını kovalayabilecekleri ve arkadaşlarıyla takılabilecekleri bir online eğitim oyun platformudur.
Ayrıca onlara problemlerin nasıl çözüleceğini, takım olarak nasıl çalışacağını ve eğlenceli bir şekilde nasıl sosyalleşeceğini öğretir. Bu yüzden, bulmacaları çözme ya da partiler düzenlemeyle ilgili olsun - çocuklar burada çok eğlenecek ve değerli dersler de öğrenecekler.
Site ayrıca uygunsuz sohbetlerin engellenmesi için filtreler kullanıyor.

Sonuç olarak

Oyun oynamak, çocuğun genel gelişiminin önemli bir parçasıdır ve çevrimiçi eğitim oyunları, çocukların okulda başarılı olmaları için ihtiyaç duydukları becerileri geliştirmede yararlı olabilir.
Birçok uzmanın daha önce söyledikleri gibi - çocuğunuzu öğrenmeyi benimsemenin en iyi yolu, bunu hatırlamakta iyi olacağımız bir tavsiyede bulunmaktır.

You Might Also Like

0 yorum