Nasıl Online Satış Yapılır: Çevrimiçi Satış Yapmak İçin Mükemmel Bir Kılavuz


Nasıl Online Satış Yapılır: Çevrimiçi Satış Yapmak İçin Mükemmel Bir Kılavuz


Microsoft'un kurucusu Bill Gates şunları söylüyor: “İşletmeniz internette değilse, şirketiniz işsiz kalacak.” Bu şekilde Bill Gates, çevrimiçi varlığına sahip olan ve e-ticaret yoluyla müşterileri meşgul eden herhangi bir işletmenin önemini özetliyor.
Nitekim, Amazon, eBay ve Airbnb gibi büyük şirketler diğerlerinin yanı sıra, çevrimiçi satış yapma konusundaki şaşırtıcı başarılarını borçludurlar. Satmak istediğiniz bir şey varsa ve mümkün olan en fazla sayıda alıcıyı almak istiyorsanız, çevrimiçi satış yapın. Çok etkili, ucuz, güvenli ve elbette hızlı.
Neden Online Satıyoruz?
Kuşkusuz, hayatımız çok telaşlı. Çıldırtıcı çılgınlıkta günlük işlerimize bakıyoruz. Sonuç olarak, çoğumuzun geleneksel tuğla ve harç mağazalarında alışveriş yapmak için zaman ve sabrı yoktur.
Online alışveriş yapmak bize zaman ve emek kazandırır ve çoğu zaman değerli paralardan tasarruf etmenize yardımcı olur.
Şimdi bu durumu tersine çevirin. Çevrimiçi bir satıcıysanız, kullanıcılar ihtiyaç duydukları veya istedikleri ürünlere göz atmak ve satın almak için web sitenizi ziyaret eder. Çevrimiçi satış, devlet sınırları ve ulusal sınırlar gibi fiziksel sınırları ortadan kaldırmanıza yardımcı olur.
Bu, her yerden her yerde satış yapabileceğiniz anlamına gelir. Gerçekleri ve rakamları göz önünde bulundurursanız, çevrimiçi satış yapmanın daha zorlayıcı nedenleri var.
çevrimiçi satış
Gerçekler ve Rakamlar (Mesothelioma Law Firm )
Avrupa web sitesi Statista, dünya çapında 1,66 milyardan fazla insanın , 2017 yılında çevrimiçi harcamalarını 2,3 trilyon ABD doları aldığını tespit etti .
2018 boyunca, dünya çapında online perakende sektörü birçok gelişme gördü . Bunlara Sanal Gerçeklik ve Yapay Zeka kullanımı, daha hızlı check-out ve daha hızlı teslimat dahildir.
Bu gerçekler göz önüne alındığında, eşyalarınızı çevrimiçi olarak satmayı düşünebilirsiniz. Çevrimiçi olarak eşya satma konusunda kafanız karışmışsa, cevap almak için bu basit kılavuzu okuyun.

Nasıl Online Satılır

Tam teşekküllü çevrimiçi satışları başlatmadan önce, atmanız gerekebilecek bazı adımlar vardır. Online satış işlemini kolaylaştıracaklar.
Niş Marketi Tanımla
Online satış yolunda ilk adım, eşyalarınız için uygun bir pazar belirlemektir. İlk aşamalarda büyük bir müşteriye hizmet vermek mümkün olmazdı. Müşterileri torbalamak ya da müşteri tabanını artırmak için paranın nereye gittiğini ve bu kaynağa varacağınızı bilmenize yardımcı olur.
Sınırlı bütçeniz olduğunda bir niş piyasayı belirlemek çok faydalıdır. Niş pazarlama, aksi takdirde reklam ve promosyonlarda karşılaşacağınız çok fazla maliyet tasarrufu sağlar.
Tüm küresel nüfustan ziyade belirli bir insan grubuna odaklanmanıza izin verir. Bu nedenle, eşyalarınız hedef kitle arasında daha iyi görünürlük sağlayacaktır.
Diğer, iyi kurulmuş çevrimiçi mağazalardan satış yapmak niş pazar hedeflemenin harika bir yoludur. Bu çevrimiçi mağazaların takip ettiği bir marka olduğundan, insanlar web sitelerinde bir şey ararken yeterli kilometre kazanabilirsiniz.

1. Amazon, eBay vb Online Satış

Mevcut çevrimiçi mağazaların popülerliğinden kilometre almak istiyorsanız, Amazon'da satıcı olarak kaydolun. Birçok ülkede varlığı ile dünyanın en büyük çevrimiçi perakendecisi. Elbette nereye satmak istediğinize karar verebilirsiniz.
To Amazon'da satmak , satıcıya olarak kayıt ve bir hesap oluşturmak zorunda. Hesabı aldıktan sonra, resimlerini ve ürünün kısa açıklamalarını çevrimiçi mağazalarına yükleyebilirsiniz.
Benzer şekilde, eBay'de de satış yapabilirsiniz. Genel olarak, eBay kullanılmış veya eski eşyaları satmak isteyen insanlar arasında popülerdir. Bu tamamen doğru değildir. Siz de eBay'de yeni ürünler satabilirsiniz .
EBay'de satıcı olarak kayıt olun, şart ve koşullarını kabul edin. Bir sonraki adım, ürünün fotoğraflarını, kısa tanımını ve fiyatını yüklemektir.

Amazon, eBay vb. Avantajları

Amazon, eBay ve diğerleri gibi çevrimiçi mağazalarda satış yapmak, belirgin bir avantaj sunar. Dünya çapında milyonlarca potansiyel müşteriye anında erişebiliyorsunuz. Satış yapmasanız bile, ürününüz milyonlarca potansiyel alıcı arasında ücretsiz tanıtım alacaktır.
Amazon, eBay ve diğerleri de ödemenizi garanti eder. Bir ürün satılıp alıcıya teslim edildikten sonra, parayı almadan önce birkaç gün beklemeniz gerekir. Bu miktar PayPal veya banka hesabınıza gönderilebilir.

Amazon, eBay vb dezavantajları

Amazon ve eBay gibi çevrimiçi perakendeciler aracılığıyla satış yapmanın birkaç dezavantajı vardır. Aralarında Başbakan 'İade' politikası yer alıyor. Bu, müşteri tarafından iade edilen bir ürünü kabul etmeniz ve parasını iade etmeniz gerekebileceği anlamına gelir.
Amazon ve eBay'in ikinci bölümü ise diğerlerinin yanı sıra mallarınızı satmak için harcadıkları ücret. Geri dönüşü olmayan hızlı satış yaparsanız bu önemli bir miktar olabilir.
Çevrimiçi perakendeciler için marka ekleme, ürününüzün fırlatılmasının maliyetini gönderebilir. Piyasadaki en yüksek oyunculara sahip fiyatlarla rekabet ediyorsanız, bu büyük bir dezavantaj olabilir.
Her zaman, ürünleri daha ucuz olacak veya varyantınızdan biraz daha yüksek olacaktır.

2. Çevrimiçi Mağazalar Kur

Çevrimiçi satış yapmayı hala merak ediyorsanız, bu mükemmel kaynaklardan birini veya birkaçını kullanarak kendi çevrimiçi mağazanızı kurun.

1. Shopify

Bireysel girişimciler tarafından kurulan 600.000'den fazla çevrimiçi mağazaya sahip Shopify özellikleri. Web sitesi dünya çapında 10 milyon aktif kullanıcı tarafından kullanılmaktadır. Kuruluşundan bu yana 82 milyar ABD doları değerinde satış yapmıştır.
Çevrimiçi satmak için Shopify'ı kullanabilirsiniz Shopify e-e-ticaret platformunu kullanarak bir çevrimiçi mağaza kurmayı içerir. Bu çok basit bir işlem.
Ek olarak, web sitenizi özelleştirebilir ve üçüncü taraf nakliyesi, seçtiğiniz bir bankaya ödeme ya da seçtiğiniz bir cüzdan ve ürünlerinizi görüntüleyen kişi sayısı gibi veri analizleri gibi birçok mükemmel özelliğe erişebilirsiniz.

2. Etsy

Benzersiz bir şey yapıyorsanız, Etsy'de bir çevrimiçi mağaza açın El yapımı ürünleri satmak için en uygun yer. Etsy'de resimlerden kostüm takılarına, ev yapımı yağlara, baharat karışımlarına vb. Kadar her şeyi satabilirsiniz.
Etsy ile bir çevrimiçi mağaza açmak da oldukça basittir. Web sitesine kaydolabilir ve iki haftalık ücretsiz deneme hakkını verebilirsiniz. Etsy'deki bir çevrimiçi mağazanın nasıl çalıştığını öğrendikten sonra, bu portalda kendi pazarınızı açmayı seçebilirsiniz.

Çevrimiçi Mağaza Avantajları

Etsy ve Shopify gibi kaynaklarla çevrimiçi satış yapmak, milyonlarca alıcıyla bir pazara anında erişmenizi sağlar. Etsy ve Shopify'da satış yapmanın en büyük avantajı, benzersiz ve nadir bir şey arayan müşterileri hedefleyebilmenizdir.
Bir başka önemli avantaj, kendi şartlarını ve koşullarını atabilir, politika ve ödeme sistemlerini iade edebilirsin. Genellikle, Etsy ve Shopify'daki çevrimiçi satıcılar PayPal kullanır.
Bu, herhangi bir kişi malınızı satın aldığında size anında nakit verir. Bu web sitelerine kendi pazar yeriniz için ödediğiniz küçük ücretler dışında, Etsy ve Shopify satıcı komisyonlarından ücret almaz.

Çevrimiçi Mağazanın Flipsides

Etsy veya Shopify'ı kullanarak kendi pazar yerinizi kurmanın da kendine has kenarları vardır. Öncelikle, çevrimiçi satış yapmak için bu iki e-ticaret portalından mağazayı 'kiralamak' zorundasınız. Bu, kazanmadan önce bile harcayacağınız anlamına gelir.
Para aylık ve yıllık olarak tahsil edilir. İkincisi, Etsy ve Shopify, çok özel ürünler arayan müşterilerin temelidir. Dolayısıyla, müşteri sayısı sınırlıdır.
Üçüncüsü, çevrimiçi satın almak isteyen kişilerin bir ürün seçmek için ayrı bir mağazayı ziyaret etmesi gerekecek. Bu nedenle, çevrimiçi mağazanız diğer rakiplerin yanında uzun bir kuyrukta olacak.

3. Çevrimiçi Satmak İçin Kendi Web Siteniz

Çevrimiçi satmak için kendi web sitenizi de ayarlayabilirsiniz. Anlaşılır bir şekilde, doğrudan rakiplerinizin Amazon, eBay, Walmart ve diğer yüzlerce tanınmış işletmeyi içereceğini düşünmek korkutucu geliyor.
Ancak bunun caydırıcı olması gerekmiyor: çevrimiçi olarak kendi web siteleri üzerinden satan binlerce küçük işletme var.

Kendi Web Sitesini Ayarlama

Çevrimiçi satış yapmak için kendi web sitenizi ayarlamak oldukça basittir. Öncelikle, işinize ve benzersiz kimliğinize uyan mükemmel bir alan adı satın almanız gerekir. Günümüzde, alan adları yıllık 9,99 ABD doları kadar düşüktür.
Bir etki alanı adınız olduğunda, Bluehost veya başka bir barındırma sağlayıcısından web sitesi için barındırma alanı satın alın Web sitenize ev sahipliği yaptığında, neredeyse gitmeye hazırsınız. Bir web sitesine ev sahipliği yaptıktan sonra, çevrimiçi mağazanız için seçebileceğiniz ücretsiz ve ücretli birkaç tema vardır.

Kurulum Ödemeleri Portalı

Her işin asıl amacı para kazanmaktır. Bu nedenle, web sitenizde güvenli bir ödeme portalı kurmanız gerekecektir. Bu, bir bankayla işbirliği içinde veya bir ticari ödeme ağ geçidi yoluyla yapılabilir .
Hizmetlerinden yararlanmak için ödeme ağ geçidine abone olmanız gerekir. Bu, müşteriler tarafından ödenen paranın doğrudan banka hesabınıza girmesini sağlayacaktır.

Dağıtım Sistemlerini Kullanın

Müşteriler siparişlerini teslim almak isteyeceklerinden, paketi sizden alacak ve müşterinin adresine bırakacakları mükemmel bir lojistik sağlayıcısına kaydolabilirsiniz.
Bulunduğunuz yere bağlı olarak, isteyerek hizmet verecek birkaç mükemmel lojistik sağlayıcısı olacak. E-ticaret paketleri için özel teklifleri olup olmadığını yerel postaneye danışın.
Bu, bulunduğunuz yere ve ülkeye bağlı olacaktır.

Kural ve Politikaları Tanımla

Çevrimiçi satış yapmadan önce, sipariş ve teslimatla ilgili politikalarınızı tanımlamanız önemlidir. Amazon gibi herhangi bir en iyi çevrimiçi mağazayı ziyaret ederek bu kurallar ve politikalar hakkında çok şey öğrenebilirsiniz.
Web sitenizin çevrimiçi satış yapması için politikalarından hangisinin en uygun olduğunu bulun. Genellikle, iade politikaları en karmaşık olanlardır. Unutma, geri dönüşleri kabul etmek, bazı yerlerde yasalar uyarınca zorunlu olabilir.
Bunun için bir avukata danışmanız gerekebilir.

Pazarlama ve Tanıtım

Kendi web sitenizi açtığınızda pazarlama ve tanıtım büyük bir yük getirebilir. Reklam çok pahalı. En iyi yollarından biri, arama motorundan organik trafik almak için web sitenizde SEO kullanmaktır.
Bütçeniz varsa, Google AdWords ve Facebook ürünlerinizi çevrimiçi olarak tanıtmak için harika bir seçenek olacaktır.
Bir Facebook sayfası açmak ve insanların çevrimiçi mağazanızdan hoşlanmasını sağlamak gibi ücretsiz kaynakları kullanabilirsiniz. Ayrıca Pinterest ve Instagram'yı kullanın.
Web siteniz üzerinden çevrimiçi satış yapmak için kullanılabilecek bir diğer önemli kaynak da YouTube'dur. Çevrimiçi mağazanızın markası altında ücretsiz bir YouTube kanalı açın . Çevrimiçi sattığınız ürünler ve kullanıcılara yararları hakkında kısa ve basit videolar yayınlayın.

Web Sitesinin Avantajları

Çevrimiçi satış yapmak için kendi mağazanızın birçok avantajı vardır. Bir marka bilinci ve kimliği geliştirirsiniz. Ayrıca şartlar ve koşulları da düzeltebilirsiniz. Anlık ödeme almak ağ geçidi üzerinden mümkündür.
Çevrimiçi satış yapmak için kendi web sitemize sahip olmak ayrıca kaç ürün gönderebileceğinize, resim sayısına ve açıklamaya sınırlama getirmeyeceği anlamına gelir.

Sitenin Dezavantajları

Ancak, çevrimiçi satış yapmak için kendi web sitenizi kurmak, sayısız sorunla da gelir. Öncelikle, web sitesini tanıtmak için ek çaba göstermeniz gerekir.
Web sitenizin Google gibi arama motorlarında üst sıralarda yer almasını sağlamak için bir Arama Motoru Doktoru (SEO) yardımını listelemeniz gerekebilir. Lojistik yönetimi, özellikle festivallerde ve hediye sezonlarında kabus olabilir.

4. Facebook Pazarında Satış Yapın

Facebook Marketplace, çevrimiçi satış yapmak için harika bir yoldur. Facebook'ta nasıl çevrimiçi satış yapacağınızı merak ediyorsanız, bu bağlantıyı ziyaret etmeniz yeterlidir . Facebook Marketplace'te satılan ürün sayısına hayran kalacaksınız.
İşte Facebook Marketplace'te ücretsiz bir hesabı nasıl açabileceğinize dair bazı basit adımlar.

Facebook Hesabı Aç

İlk adım, çevrimiçi mağazanız veya ürününüz veya markanız adına bir Facebook İşletme hesabı açmaktır. Bunu yapmak için geçerli bir e-posta kimliğine ve adresine ihtiyacınız olacak. Facebook Business'ta ayrıca reklamcılık gibi premium hizmetler de bulunmaktadır. Gerekirse bunlar için tercih edebilirsiniz.
Alternatif olarak, bir Facebook Marketplace hesabı oluşturmak için kendi Facebook sayfanızı kullanın. Müşterilerinize anında erişebildiğiniz ve perakendeci profilinizi doğrulamak için Facebook'un beklemeniz gerekmediğinden bu işlem daha kolay sonuç verir.

Ödeme Ağ Geçidini Ayarlama

Facebook Marketplace'de bir ödeme ağ geçidi oluşturmak çok kolaydır. Sadece ödemeyi almak ve bir PayPal hesabına bağlamak için gerekli bağlantıları oluşturmanız gerekir. Facebook Marketplace üzerinden çevrimiçi satış yaptığınızda, müşteriler tarafından ödenen para doğrudan PayPal hesabınıza girer.

Gönderme Ürünleri

Ürünleri Facebook Pazarına Göndermek kendi profilinizi güncellemeye benzer. Tek ihtiyacınız olan mükemmel resimler ve ürün açıklaması. Ayrıca, müşteriler için 'Satın Al' bağlantısını oluştururken fiyattan bahsetmeyi de unutmayın.

Pazarlama ve Tanıtım

Bir Facebook Marketplace sayfası, Facebook hesabınız üzerinden hızlı bir şekilde tanıtılabilir. Reklam ve tanıtım için para harcamanıza gerek yok. İkincisi, çevrimiçi mağazanızı beğenecek ve Facebook hesapları aracılığıyla başkalarına tanıtabilecek kadar çok insana sahip olabilirsiniz.

Facebook Marketplace Avantajları

Facebook Marketplace’in birkaç büyük avantajı vardır: Çevrimiçi sattığınız şeyler hakkında hızlıca kelime dağıtmanıza olanak tanır.
Daha önce de belirttiğimiz gibi, insanların sayfanızı 'Beğenmesini' ve kelimeyi yaymasını da sağlayabilirsiniz. İkincisi, yakında ve yeni lansmanları hemen Facebook Marketplace'te yayınlayabilirsiniz.

Facebook Pazarının Dezavantajları

Facebook Marketplace, dezavantajların adil payıyla birlikte geliyor. Bunların arasında coğrafi sınırlar var. Bu, Facebook'un çevrimiçi olarak sattığınız eşyaları yalnızca şehrinizin içinde veya yakınında bulunan kişilere göstereceği anlamına gelir.
Bu nedenle, çok yoğun nüfuslu bir kent merkezinde yaşamadığınız sürece ürünlerinizi gören ve satın alan kişilerin sayısı çok düşük. Ayrıca, çoğu çevrimiçi alışveriş yapanlar Facebook Marketplace'ten bir şeyler satın almak için çok rahat değiller.

5. Satış Ortaklığı Pazarlama ile Satış

Bağlı kuruluş pazarlamasını hiç duymamış veya faydalarını bilmiyor olabilirsiniz. Başkalarının ürünlerinizi tanıtmasını ve satmasını sağlamak için harika bir yoldur. Affiliate pazarlama çok basittir.
Bir web siteniz olduğunda veya Shopify veya Etsy üzerinden bir pazar açtığınızda, ürününüzü tanıtmak için blog yazarlarını ve diğer işletmeleri edinin.
Bu blogcular ve işletmeler çevrimiçi sattığınız öğelere bağlantılar sağlar. Bir müşteri 'bağlı kuruluşlarınız' tarafından sağlanan bağlantıları tıkladığında ve satın aldığında, onlara küçük bir komisyon ödemeniz gerekir.

Satış Ortaklığı Sunumu

İnsanların ürünleriniz için bağlı kuruluş pazarlaması yapmalarını sağlayabileceğiniz çevrimiçi birkaç mükemmel kaynak vardır. Üye olmak için bu bağlı kuruluş pazarlama web sitelerinden birine kaydolun. Teklif gönderebilir veya daha fazla ayrıntı için sizinle iletişim kurmak için diğer bağlı kuruluş pazarlamacılarını bekleyebilirsiniz.

Ortak Bağlantı Oluşturma

Bağlı kuruluş pazarlamacıları ürünlerinizle bağlantılar oluşturarak çalışır. Bu nedenle, üçüncü taraflara bağlı kuruluş pazarlaması teklif etmeden önce bir çevrimiçi mağaza, web sitesi veya pazar kurmanız gerekecektir.
Amazon ve eBay diğerleri arasında bağlı kuruluş pazarlamacıları için mükemmel bir kaynak sağlar. Bağlı kuruluş ekibiniz tarafından kullanılabilecek bağlantılar oluşturmak için bu şirketlerin bağlı kuruluş pazarlamacılarıyla nasıl çalıştığını keşfedebilirsiniz.

İştiraklerin Avantajları

Satış ortaklığı pazarlaması, ürünlerinizi tanıtmak ve satmak için zaman içinde test edilmiş ve kanıtlanmış bir yöntemdir. Uyurken bile çevrimiçi satış yapmanızı sağlar.
Affiliate marketing, ürünlerinizin ülkenin farklı yerlerinde ve hatta dünyanın birçok yerinde bulunan düzinelerce insan tarafından tanıtılmasını sağlar.
Çoğu zaman, blogcular, müşterileri özendirmek ve satıştan bir miktar komisyon almak için bir ortaklık bağlantısı sağlarken ürünleriniz hakkında iyi yorumlar yazacaktır.

Satış Ortaklığı Dezavantajları

Bağlı kuruluş pazarlaması da bir dezavantaj paketi ile birlikte geliyor. Genellikle, bağlı kuruluş pazarlamacılarının bir müşteri edinmesi uzun zaman alır. Birkaç müşteri, bir ortaklık linkinden geçmek yerine doğrudan bir web sitesinden satın almayı tercih eder.
Dahası, bağlı kuruluş pazarlamacıları rakiplerden benzer ürünleri de teşvik edecekler. Satış ortakları pazarlamacılarına komisyon olarak paranın bir kısmını teklif etmeniz gerekiyor. Bu sizin genel kazancınıza yiyor.

6. Dropshipping

Dropshipping dünyanın birçok yerinde nispeten bilinmeyen bir iştir. Ancak, çevrimiçi satış yapmak için mükemmel bir yoldur. Dropshipping fazla maliyet gerektirmez.
Yapmanız gereken tek şey, ürünlerinizi Alibaba.com gibi harika bir dropshipping web sitesinde küçük bir ücret karşılığında tanıtmak.

Dropshipping Nedir?

Dropshipping çevrimiçi satış yapmak için basit bir yoldur. Bir dropshipping web sitesinde satış için ürünler göndermek. Birisi ürünü satın aldığında, sizinle birlikte sipariş verecektir.
Tek yapmanız gereken şeyleri belirtilen adrese göndermek. Genellikle dropshippers kendileri için bir şeyler sipariş etmez. Bunun yerine, kendi web sitelerinden veya bağlı kuruluş pazarlama veya Shopify ve Etsy'deki çevrimiçi mağazalardan gelen çeşitli ürünleri tanıtırlar.
Dropshippers bir ürün ekleyerek bir ürünü tanıtacaktır. Bir sipariş ve ödeme aldıktan sonra, ürünleri sizin gibi bir çevrimiçi satıcıdan satın alırlar. Dropshipper müşteri adına ödeyecek.

Dropshipping avantajları

Dropshipping, bir çevrimiçi mağaza veya web sitesine sahip olmanızı gerektirmez. Bunun yerine, çevrimiçi olarak sattığınız eşyaları dropshipping web sitelerinde tanıtırsınız.
Bir dropshipper bir ürün aradığında, eşyalarınız fiyat ve özelliklerle birlikte aramada yer alacak. Müşteri ürününüzü beğenirse, sipariş verir ve ödeme yapar.
Dropshipping ayrıca ürünleriniz için toptan pazarlar bulmak için ideal bir yoldur. Birçok dropshippers tuğla ve harç mağazaları ve çevrimiçi mağazalar adına toplu siparişler verecek. Siz de müşterileri aramanın zahmetinden kurtarır.

Dropshipping Dezavantajları

Dropshipping web siteleri üzerinden satış yapmak birçok dezavantaja neden olabilir. Bunlardan biri pazarlık. Sipariş veren bireysel dropshippers, daha fazla komisyon aradıkları için fiyatlar üzerinde pazarlık edecek.
Ayrıca, eşyalarını alan ve başkalarına satan dropshippers tarafından tahsil edilen fiyatlar üzerinde hiçbir kontrolünüz yoktur. Bu, mallarınızın pazarda bütünlüğünü kaybetmesine neden olabilir.
Ayrıca, çoğu dropshipping web sitesi ucuz şeyler için bilinir. Bir dropshipping web sitesinde yayınlandığında, ürününüz bu istenmeyen etiketi aşağı bir ürün olarak alabilir.

7. Apps Üzerinden Satmak

Dünya çapındaki akıllı telefonların çoğalması sayesinde, artık uygulamalar aracılığıyla çevrimiçi satış yapmak da mümkün.
Genellikle uygulamalar, kendi web sitenizi kurmaktan veya herhangi bir e-ticaret platformunda çevrimiçi bir mağaza oluşturmaktan çok daha az maliyet gerektirir. Ayrıca, uygulamalar hızlı bir şekilde yükseltilebilir. Müşterilerin anında karar vermelerini sağlar.

Uygulamaların Önemi

Pooh-poohing uygulamalarından önce, çevrimiçi satışların yüzde 63'ünün cep telefonlarından gerçekleştiğini bilmeye değer. Müşterilere, hareket halindeyken veya çok acele ederken bile bir şey satın alma kolaylığı sağlar. Uygulamaları kullanarak çevrimiçi satış yapabilirsiniz. Amacınıza uyacak şekilde özel olarak hazırlanın.

Uygulamaların Avantajları

Daha önce de belirttiğimiz gibi, çevrimiçi satış yaptığınızda uygulamaların birçok avantajı vardır. Müşterilerin, bir bilgisayara ihtiyaç duymadan anında alışveriş yapmalarını sağlar, web sitelerinden ve pazarlardan daha ucuzdur. Onları hızlı bir şekilde yükseltebilirsiniz. Uygulamalar ayrıca, üçüncü taraf reklamlarını kabul ederek para kazanmanızı sağlar .

Apps Dezavantajları

Çevrimiçi satış yapmak için bu uygulamalar birkaç sınırlama ile geliyor. En büyük engel, insanlara uygulamanızı akıllı telefonlarına indirmeleridir. Ayrıca, uygulamaların sık sık güncellenmesi gerekir. Amazon veya eBay gibi çok gelişmiş uygulamalara sahip olmadığınız sürece, sunabileceğiniz ürün sayısı ciddi şekilde sınırlandırılabilir.

8. İlan Siteleri

Sınıflandırılmış reklamlar bir yüzyıldan fazla bir süredir kullanılmaktadır. Dünyada gazetelerin popüler hale geldiği bir zamana kadar kökenlerini takip ediyorlar.
Çağımızda, sınıflandırılmış reklamlar artık çevrimiçi olarak da mevcuttur. Aslında, çevrimiçi satmak istediğinizde reklamların ücretsiz ve premium ilanlarını sunan Craigslist gibi birkaç web sitesi vardır .

Neden İlanlar Kullanılır?

Çevrimiçi satış yapmak için ilan kullanmanızın birçok nedeni vardır. Genel olarak, belirli bir hizmet veya ürünle ilgilenen kişiler sınıflandırılmış reklamları tarayacaktır.
Bu, ürün için aramayı daraltır. Ayrıca, çevrimiçi olarak eski şeyleri satıyorsanız , diğerleri arasında Craigslist'e bir ilan vermek çok yararlı olabilir.

İlanlarda Ne Satılır?

Genellikle eski eşya ve hizmetler ilanlar üzerinden çevrimiçi satılmaktadır. Ama bu kural değil. Yeni bir ürün olsa bile hemen hemen her şeyi çevrimiçi satabilirsiniz. Kitap, ev eşyası, ev aleti, mobilya ve toptan gıda maddelerinin yanı sıra ilan ilanlarında satılan diğer ürünleri satabilirsiniz.

İlanların Avantajları

Seri ilanlar, çevrimiçi satış yapmak için bazı benzersiz avantajlar sunar. İlk olarak, ilanlar sadece orijinal alıcılar tarafından belirtilir. Çevrimiçi mağazaların ve pazarların aksine, sanal bir 'vitrin müşterisi' yoktur.
İkincisi, çoğu durumda ilanlar ücretsizdir. Veya üyeliğe erişmek için çok küçük bir kerelik ücret ödeyeceksiniz. İlan web siteleri, yerel, bölgesel ve ulusal düzeyde satış yapmanızı sağlar.
Şanslıysanız, ilanınız size bazı yabancı müşterileri netleştirmek için yurt dışında fark edilebilir.

İlanların Flipsides

İlanlar, kullanılmış eşyaları satmak isteyen insanlar tarafından yaygın olarak kullanıldığı için, ürününüzün kalitesi düşük veya standart olarak yanlış olabilir. Ayrıca, ilan edilen web siteleri on binlerce günlük kayıt alıyor.
Reklamınızı diğerlerinin üstünde tutan birinci sınıf hizmeti tercih etmediğiniz sürece, bir parça başka yazı altına gömülebilir. Üçüncüsü, ilanlar çekici resimler gönderme ve ürünlerin harika açıklamalarını gönderme özelliklerine sahip değildir.
Son olarak, ilanlar yoluyla satış yaparken bir ödeme portalının veya ağ geçidinin tesisini elde edemezsiniz: müşteriler sipariş vermek ve ödemeleri yapmak için sizinle iletişim kurmak zorunda kalacaklardır.

SARMAK

Çevrimiçi bir şeyler satmak istiyorsanız, bunlar faydalı olacak ana kaynaklardır. Çevrimiçi satış yapmak için birden fazla kanal kullanmanızı öneririz. İşletmenizin ilk aşamalarında, maksimum müşteri sayısını almak esastır.
Çevrimiçi satış yapan pek çok yeni işletme genellikle Amazon ve eBay'de bulunur, Shopify veya Etsy'de bir çevrimiçi mağazaya ve ayrıca bir Facebook Marketplace sayfasına sahiptir. Kanallarınızı çeşitlendirmek, maksimum potansiyel alıcı sayısına ulaşmanızı sağlar.(Donate Car to Charity California)

You Might Also Like

0 yorum