Affiliate Pazarlama Nedir? Satış Ortaklığının Temellerini Öğrenin

Affiliate Pazarlama Nedir? Satış Ortaklığının Temellerini Öğrenin

Bağlı kuruluş pazarlaması, internette para kazanmak için en iyi seçenektir ancak yine de çok sayıda-Ortaklık pazarlama nedir İnternet üzerinden para kazanmak isteyenlerin 'bağlı kuruluş pazarlamasının ne olduğu' fikri yoktur.
Bazı basit çevrimiçi işler yaparak çevrimiçi olarak fazladan gelir elde etmek isteyen farklı insanlardan çok sayıda e-posta alırdım, ancak çok az kişi zor iş için hazır olduklarını ancak büyük ve istikrarlı bir gelire ihtiyaçları olduğunu söylüyor.
Google AdSense’ten sonra yüksek gelir elde etmek için bağlı kuruluş pazarlamasından daha iyi bir yol yoktur, ancak bu, PTC siteleri veya çevrimiçi anketler gibi kolay değildir .
Bağlı kuruluş pazarlaması fikrinin tamamını elde etmeniz gerekiyor ve bağlı kuruluş pazarlamasından 1000 $ kazanana kadar çok çalışmaya hazırsınız.

Affiliate Pazarlama Nedir?

Bağlı kuruluş pazarlaması, diğer şirketlerin ve web sitelerinin ürün ve hizmetlerini internette tanıtmanın bir yoludur. Her ve her satış veya başarılı bir kurşun için komisyon kazanacaksınız.bağlı kuruluş pazarlama kavramı
Örneğin, bir Amazon üyesi olabilir ve ardından Amazon web sitesinden herhangi bir ürünün tanıtımını ve reklamını “bağlı kuruluş veya havale bağlantısı” olarak bilinen özel bir bağlantı üzerinden tanıtabilirsiniz.
Herhangi bir ziyaretçi Amazon bağlı bağlantınızı tıkladığında ve Amazon'dan bir şeyler satın aldığında, satın aldığı ürünlere bağlı olarak% 4 -% 15 komisyon kazanabilirsiniz.
Sorgulama veya kaydolma için ödeme yapan çok sayıda satıcı var. Bu tür satıcıları terfi ettirebilirsiniz, böylece ne zaman bir soru sorsa veya web sitesinde üye olursanız, ödeme alırsınız.
Eğer bağlı kuruluş pazarlaması yoluyla para kazanmak istiyorsanız, o zaman bu 4 basit noktayı takip edin.
  1. En iyi ortaklık programlarını bulun.
  2. Ortaklık programına katılın ve benzersiz bir ortaklık linki alın
  3. Tüccarın ürününü bu bağlı kuruluş bağlantısı aracılığıyla tanıtın.
  4. Nakit topla
Ortaklık programlarını sağlayan Amazon, eBay, Clickbank, Commission Junction, Flipkart, vCommission vb. Gibi binlerce çevrimiçi mağaza ve e-ticaret sitesi bulunmaktadır. Ancak yeni başlayanlar için bu 20+ en iyi ortaklık programı önereceğim .
Tek bir platformdan tüccarlar web sitesinden başlayabilir veya tek bir platformdan düzinelerce büyük tüccarın tanıtımını yapabileceğiniz bir ortaklık ağına katılabilirsiniz.

Bağlı Kuruluş Pazarlama Ağı nedir?

En iyi ürün ve hizmetlere sahip, ancak bunun gibi sebeplerden dolayı bağlı kuruluş programlarına sahip olmayan binlerce çevrimiçi tüccar var.
  • Bunu karşılayamazlar.
  • bağlı kuruluşlar aracılığıyla yapılan mükemmel bir satış izleme sistemine sahip değiller
  • sistemi idare edecek zamanları yoktur ve tüm süreci dış kaynak olarak kullanmak isterler
Bundan dolayı, bağlı kuruluş ağı bu tür tüccarlar için önemli bir rol oynamaktadır.
Ortak faaliyetlerini takip etmek, hesaplarını idare etmek ve tüccarlar adına doğrudan iş ortaklarına ödeme yapmak için en son teknolojiye sahip yazılımlara sahiptirler.
Dolayısıyla, bağlı kuruluş pazarlamasını bir bağlı kuruluş pazarlama ağıyla tek bir satıcıya göre başlatmak her zaman daha iyidir, çünkü seçtiğiniz ürünü ve reklamvereni seçme seçeneğiniz vardır.
Yatırım getirisini (YG) farklı satıcılarla test edebilir, analiz edebilir ve karşılaştırabilir ve daha sonra size daha fazla getiri sağlayan web sitelerine odaklanabilirsiniz.

Bir ortaklık programı nasıl teşvik edilir ve ne zaman ödeme alırsınız?

Burada tanıtım ve pazarlamanın anlamını anlamak önemlidir. Bağlı bir ürünü tanıtmanın birçok yolu vardır ve en çok kullanılan yollardan biri bir blog veya web sitesidir.
Bir blog oluşturabilir ve daha sonra tanıtmakta olduğunuz ürünlerle ilgili yorumları veya ipuçlarını yazabilirsiniz. Bağlı kuruluş bağlantılarınızı blog okuyucularınızdan ürünü satıcı web sitesinden satın almalarını istediğiniz postaya ekleyebilirsiniz.
Kullanıcılar web sitenize gelir, yazdığınız ipuçlarını ve yorumları okuyun, bağlı kuruluş bağlantınızı tıklayın ve ardından satıcı sitesini ziyaret edin. Her blog okuyucusu satıcı sitesinden bir şeyler satın aldığında komisyon alacaksınız.
Ancak bir web sitesi oluşturmak ve ürün hakkında yazmak yeterli değildir. Web sitenizdeki hedeflenmiş trafiğe ihtiyacınız var.
SEO yapmak gibi bir web sitesini , AdWords, sosyal medya tanıtımı, misafir blogları, gizli siteler vb. PPC programları aracılığıyla tanıtmanın çeşitli yolları vardır .

Satış Ortaklığının Avantajları

Bağlı kuruluş pazarlaması , internetteki en kazançlı iş, taşıdığı avantajlar nedeniyledir. En
Bu, bu ürünlerin sahibi gibisiniz.
Herhangi bir hisse senedi tutmanıza gerek yok, birileri satın aldıktan sonra sevkıyat için endişelenmenize gerek yok, hatta müşteri listelerinizi izlemeniz gerekmiyor.
Her şey tüccar tarafından halledilir. Diğer bir avantaj, gelir potansiyelidir. Ürünleri satarak% 70 komisyon kazanabilir veya bazı durumlarda% 90 kazanabilirsiniz.
Evet, bu kesinlikle doğru. Barındırma sağlayıcıları, üyelik siteleri, hatta sattıysanız müşteri siteye üye olana kadar ömür boyu komisyon kazanabileceğiniz tüccarlar bile var. Bu altın madeni!
Promosyon kampanyası düzenlerseniz ve kız arkadaşınızla birlikte güzel bir Goa plajında ​​harika bir tatilin tadını çıkarsanız bile size otomatik gelir sağlayan başka bir şey.
Bu yüzden gecikme, daha fazla düşünce, aşağıda belirtildiği gibi bir eylem planı oluştur

Bir Eylem Planı Oluşturun

BİR ORTAKLIK PROGRAMINA KATILIN

Bir bağlı kuruluş pazarlaması yoluyla para kazanmayı planlıyorsanız, daha iyi olması bu listedeki en iyi bağlı kuruluş programlarından biriyle başlarsınız Bunlardan birine katılın ve site ve konsept hakkındaki her şeyi anlamak için en az 3-4 gün geçirin.
Bir kez, tüm ilginizi ve hobilerinizi bir kağıda yazın.

BİR ÜRÜN SEÇİN

İlginizi çeken bir ürünü tanıtmanız daha iyi olur. Bu ürün ve hizmetlere sahip olan satıcıları bulun. örneğin, eğer spor tutkunu iseniz, sporla ilgili bir ürün bulabilirsiniz, bir gadget'ı seviyorsanız, cep telefonlarını, tabletleri ve tanıtmak için diğer araçları bulabilirsiniz.

TALEBİ ARAŞTIR

2-3 ürün seçtikten sonra, sıcak bir ürün olup olmadığına ve insanların bunun için çevrimiçi arama yapıp yapmadığına ilişkin taleplerini bulun. İçeri kontrol edebilirsiniz AdWords Planlayıcısı Aracı , YouTube Google Trends vb
Burada daha fazla zaman harcamanız gerekiyor, çünkü buna dayanarak kararınızı vermek zorundasınız. Araştırmayı yaptıktan sonra, potansiyeli en yüksek olanı seçin.

ÜRÜNÜ TANITIN

Bir bağlı kuruluş pazarlama ürününü tanıtmak için kullanabileceğiniz daha iyi yollar vardır ve en kolay olanı bir inceleme sitesi oluşturmaktır.
İnceleme sitesi, ürünün kullanıcısı tarafından oluşturulan ve deneyimli bir kullanıcı olarak avantaj ve dezavantajları yazarak ürünün incelemesini sağlayan bir şeydir.
Bir inceleme sitesi oluşturmayı düşünüyorsanız, her zaman önce ürünü satın alın, bir süre bunu kullanın ve ardından incelemeyi yazın.
İnceleme sitesi, satın alma için son bir karar almadan önce alıcının aradığı son aşama olduğundan en iyi dönüşümü sağlayan bir şeydir.
SEO tekniklerini kullanarak Google’dan veya diğer arama motorlarından trafik çekebilirsiniz. Ayrıca Google AdWords’le de tanıtım yapabilirsiniz.
Tanıtmanın diğer yolları, Facebook reklamları, YouTube, Pinterest, makale gönderme siteleri, misafir gönderme, diğer bloglardaki afiş reklamlar, sınıflandırılmış siteler vb. Gibi sosyal medya siteleridir .

Conclusion-

Affiliate pazarlama odak ve Sabır bir iştir. İlk aşamada sonuçları bulamazsanız, motive olmayın. En büyük gurular bile birçok hata yaptı ve başarısız oldu.
Fakat başarısızlıktan öğrenirler, çalışmaya devam ederler ve sonunda milyonerler olurlar. Başarının anahtarı başarısızlıkları başarının bir sonraki adımı olarak kabul etmektir. Bağlı kuruluş pazarlamasındaki 100 denemeden kim bilir, yalnızca 1 denemeyle kazanabilirsiniz, asla kazanmayı düşünmediniz.
İyi şanslar ……

You Might Also Like

0 yorum